• کد خبر : 8607
  • اجتماعی
  • تاریخ انتشار : 24 بهمن 1400 - 2:47 ب.ظ
  • اندازه فونت
معاون دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

مصوبه‌ای در خصوص دورکاری ادارات نداریم

مصوبه‌ای در خصوص دورکاری ادارات نداریم

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه روند افزایشی کرونا و اومیکرون در آذربایجان‌شرقی ادامه دارد، گفت: هنوز در ستاد مقابله با کرونا تاکنون در خصوص دورکاری کارمندان ادارات مصوبه‌ای نداشته است.

به گزارش واژه، حسین حقاییبیان اینکه روند افزایشی کرونا و اومیکرون در آذربایجان‌شرقی ادامه دارد، گفت: هنوز در ستاد مقابله با کرونا تاکنون در خصوص دورکاری کارمندان ادارات مصوبه‌ای مبنی بردورکاری نداشته است.

با بیان اینکه ۱۲ شهرستان آذربایجان شرقی قرمز و مدارس و مهدکودک‌ها تا اول اسفند تعطیل است، اظهار کرد: هنوز تزریق دُز سوم واکسن کرونا به حد قابل قبولی در آذربایجان شرقی نرسیده و تنها ۴۰ درصد مردم نوبت سوم واکسن را دریافت کرده اند.

وی اضافه کرد: بر اساس نتایج به دست آمده جهانی واکسن مرگ و میر و ابتلا به کرونا را تا حد بسیار بالایی کاهش می دهد.

حقائی با بیان اینکه تاکنون ۶ هزار و ۹۷۹ نفر بر اثر بیماری کرونا در آذربایجان شرقی جان باخته اند، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته هفت نفر بر اثر ابتلا به کرونا فوت شدند و حدود ۷۵۰ نفر در بیمارستان های آذربایجان شرقی بستری هستند که ۲۰۹ نفر از انان در بخش مراقبت های ویژه تحت نظر می باشند.

وی ادامه داد: در ۲۴ساعت گذشته از یکهزار و ۱۶۸ آزمایش انجام شده ۶۴۸ بیمار کرونایی جدید شناسایی و ۲۲۴ نفر از آنان در بیمارستان های آذربایجان شرقی بستری شدند.

وی تعداد بیماران کرونایی شناسایی شده در آذربایجان شرقی را از آغاز همه گیری کرونا تاکنون ۲۴۹ هزار و ۴۹ نفر اعلام کرد و گفت: تاکنون ۲ میلیون و ۸۰۲ هزار و ۸۲۵ نفر دُز اول، ۲ میلیون و ۵۴۸ هزار و ۵۲۰ نفر دُز دوم و یک میلیون و ۱۸۳هزار و ۳۰۹ نفر دُز سوم واکسن را در آذربایجان شرقی دریافت کرده اند که از این حیث مقام اول کشوری را داریم.

حقایی گفت: ۹۳درصد مردم استان نوبت اول واکسن کرونا و ۸۵.۵ درصد نوبت دوم را دریافت کرده‌اند و  واکسیناسیون کودکان بالای پنج سال هم در استان انجام می‌شود.

خبرگزاری ایرنا

خبرهای مرتبط