• کد خبر : 8843
  • اجتماعی
  • تاریخ انتشار : 5 اسفند 1400 - 7:30 ب.ظ
  • اندازه فونت

مراسم بزرگداشت استاندار اسبق آذربایجان شرقی برگزار شد

مراسم بزرگداشت استاندار اسبق آذربایجان شرقی برگزار شد

مراسم بزرگداشت مرحوم اسماعیل جبارزاده استاندار اسبق آذربایجان شرقی با حضور مسئولین کشوری، لشکری و استانی در تبریز برگزار شد.

به گزارش واژه، حجت الاسلام و المسلمین علی خاتمی امام جمعه زنجان روز پنجشنبه در این مراسم بزرگداشت اظهار کرد: مرحوم جبارزاده یک رزمنده‌ بی ادعا، خادم صادق و یک انسان مومن و متدین به تمام معنا بود که من از دوران دفاع مقدس و بعد از آن ایام از نزدیک با او آشنا بودم.

وی ادامه داد: مرحوم جبارزاده در دوران دفاع مقدس، نمایندگی در مجلس شورای اسلامی، استانداری آذربایجان شرقی و معاونت وزیر کشور همواره خط درست ولایت را شناخته و ثابت قدم بود که این موضوع مایه‌ی افتخار یاران، دوستان و خانواده‌ی این مرحوم بود.

امام جمعه زنجان در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص اهمیت قیام ۲۹ بهمن تبریز بیان کرد: قیام ۲۹ بهمن تبریز انقلاب اسلامی را ۱۰ سال جلو انداخت تا جایی که روزنامه‌ گاردین در آن زمان نوشت که نمی‌دانیم چهلم ها چه فلسفه‌ای دارند که ۴۰ روز بعد از قیام مردم قم، مردم تبریز قیام کردند و ۴۰ روز بعد از تبریز، مردم یزد قیام کردند و این چهلم ها تا پیروزی انقلاب ادامه داشت.

وی گفت: من در دوران دفاع مقدس و ۱۱ سال نیز بعد از دوران دفاع مقدس توفیق حضور و خدمت در کنار مردم آذربایجان شرقی را داشتم و همیشه شاهد بودم که سخت‌ترین کارها را رزمندگان لشکر ۳۱ عاشورا انجام می‌دادند.

اسماعیل جبارزاده، استاندار اسبق آذربایجان شرقی روز چهارشنبه، ۲۶ بهمن ماه، بر اثر ایست قلبی، دار فانی را وداع گفت.

معاونت سیاسی وزیر کشور در دولت دوازدهم، نمایندگی مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در ادوار چهارم، پنجم، ششم و هفتم مجلس شورای اسلامی و عضویت در هیأت رئیسه مجلس ششم و نایب رئیسی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس هفتم از جمله مسئولیت‌های جبارزاده محسوب می‌شود.

خبرهای مرتبط