• کد خبر : 6231
  • ورزشی
  • تاریخ انتشار : 19 آبان 1400 - 3:37 ب.ظ
  • اندازه فونت

مخالفت با استعفای مدیرعامل باشگاه تراکتور

مخالفت با استعفای مدیرعامل باشگاه تراکتور

هیات مدیره باشگاه فرهنگی – ورزشی تراکتور با استعفای جمشید نظمی، مدیرعامل این باشگاه مخالفت کرد.

به گزارش واژه، قرار است فردا پنج‌شنبه جلسه هیات مدیره باشگاه تراکتور با حضور جمشید نظمی برگزار شود تا درباره ادامه همکاری با او به توافق برسند.

نظمی ابتدای این هفته از سمت خود استعفا داد و به همین دلیل در چند روز اخیر هوشنگ نصیرزاده،عضو هیات مدیره تراکتور، پیگیر مذاکره برای به خدمت گرفتن سرمربی جدید تراکتور بود.

پیش از این نیز فیروز کریمی، سرمربی تراکتور به دلیل کسب نتایج ضعیف از سکانداری این تیم کناره گیری کرده بود.

تیم فوتبال تراکتور به عنوان یکی از پرهوادارترین تیم های ایران و آسیا به دلیل در اختیار نداشتن بازیکنان شاخص در فصل جاری لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور نتایج خوبی کسب نکرده و در رده دوازدهم جای دارد.

*

باشگاه فوتبال تراکتور یک باشگاه فوتبال ایرانی است که در سال ۱۳۴۹ در شهر تبریز پایه‌گذاری شده است. این باشگاه هم اکنون در لیگ برتر خلیج فارس حضور دارد.

این تیم که با نام تراکتورسازی شناخته می‌شد، بعد از شروع مالکیت محمدرضا زنوزی مطلق نام این باشگاه تغییر یافت و در حال حاضر نام این باشگاه، باشگاه تراکتور است.

تراکتور در سال ۱۳۵۴ به جام تخت جمشید صعود کرد. آنان در جام تخت جمشید ۱۳۵۴ شرکت کردند و در میان ۱۶ تیم، در جایگاه شانزدهم ایستاده، به دستهٔ پایین‌تر سقوط کردند.

پس از یک سال دوری از سطح اول لیگ فوتبال ایران، آنان در جام تخت جمشید ۱۳۵۶ شرکت کرده و جایگاه پنجم را کسب کردند. در این دوران، سرمربی تراکتور حسین فکری بود و بازیکنانی چون پرویز مظلومی، عباس کارگر و ابراهیم کیان‌طهماسبی در این تیم بازی می‌کردند.

تراکتور در جام تخت جمشید ۱۳۵۷ هم حاضر بود و تا پیش از تعطیلی مسابقات به دلیل وقوع انقلاب ۱۳۵۷، در جایگاه نهم جدول بودند.

این باشگاه در جام حذفی ۱۳۵۶ -که اولین دوره جام حذفی بود- نیز به فینال راه یافت؛ اما در بازی پایانی، نتیجه را به ملوان بندرانزلی باخته و نایب‌قهرمان شد. در این سال‌ها ماشین‌سازی نیز به عنوان تیمی از شهر تبریز و قدرتی موازی با تراکتور در فوتبال ایران حاضر بود.

خبرهای مرتبط