• کد خبر : 6162
  • سیاسی
  • تاریخ انتشار : 17 آبان 1400 - 8:41 ب.ظ
  • اندازه فونت

لزوم حمایت عملی از سرمایه گذاران در تبریز

لزوم حمایت عملی از سرمایه گذاران در تبریز

رئیس شورای اسلامی استان آذربایجان‌شرقی بر لزوم حمایت عملی از سرمایه گذاران توسط تمام ارگان‌‌ها در تبریز تاکید کرد.

به گزارش واژه، شهرام دبیری در دیدار نمایندگان شورای اسلامی استان با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی ضمن اشاره به نقش شوراها در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی عنوان کرد: لازم است تمام بخش‌ها و ارگان‌ها از سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذار بخش خصوصی حمایت کنند.

وی در ادامه بیان کرد: شورای اسلامی استان آذربایجان شرقی آمادگی خود را در ارائه مشاوره و پکیج سرمایه گذاری به سرمایه گذاران اعلام می کند.

حجت الاسلام محمدعلی آل هاشم،نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز هم در این جلسه با ارائه رهنمود به اعضای شورای اسلامی استان بیان کرد: شوراهای اسلامی نقش بسیار مهم در جامعه کنونی ما دارند لذا از تمامی آنان درخواست می‌کنم تا تلاش‌های خود را در زمینه رفع مشکلات اقتصادی مردم دو چندان کنند.

گفتنی است اعضای شورای اسلامی استان آذربایجان شرقی شامگاه یکشنبه به منظور همفکری با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز دیدار و گفت و گو کردند.

*

سرمایه‌گذاری به معنی اختصاص دادن پول برای چیزی با انتظار سود و منافع از آن در آینده است.

به‌طور دقیق‌تر سرمایه‌گذاری تعهد پول یا سرمایه برای خرید وسایل یا دارایی‌های دیگر، به منظور به دست آوردن منافع از آن است.

در علم اقتصاد، سرمایه‌گذاری یعنی خرید کالایی که اکنون مصرف نمی‌شود اما در آینده فرد به آن نیاز پیدا خواهد کرد و آن کالا برای او سودآور خواهد بود.

در علم مالی، سرمایه‌گذاری به این معنی است که فرد یک دارایی مالی نظیر سهام را می‌خرد و پیش‌بینی می‌کند که آن دارایی مالی در آینده سودآور خواهد بود و قیمتش افزایش خواهد یافت، لذا با فروش به قیمت بالاتر سود به دست خواهد آورد.

خبرهای مرتبط