• کد خبر : 8848
  • اجتماعی
  • تاریخ انتشار : 6 اسفند 1400 - 10:26 ب.ظ
  • اندازه فونت
رئيس شورای اسلامی استان آذربايجان شرقی:

لزوم افزایش بودجه شورای اسلامی استان آذربایجان شرقی

لزوم افزایش بودجه شورای اسلامی استان آذربایجان شرقی

رئيس شورای اسلامی استان آذربایجان شرقی بر ضرورت افزايش بودجه شورای اسلاميی استان تاكيد كرد.

به گزارش واژه، شهرام دبیری در پنجمین جلسه شورای اسلامی استان آذربایجان شرقی با رئیس سازمان صمت آذربایجان شرقی اظهار کرد: اخیراً در جلسه ای پیشنهادی ارائه کرده ام که طی آن پیشنهاد، شوراها بتوانند بر نحوه نظارت بر پروژه های عمرانی، اعمال نظر بکنند و همچنین مقرر شده برای حل و بررسی مشکلات، جلسه ای با وزیر کشور داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه بودجه شورای استان در قانون پیش بینی نشده است، اعلام کرد: طبق بخشنامه ای، دو درصد از بودجه شورای شهر تبریز باید به شوراهای فرادستی تعلق یابد، با این حال، این بودجه، مبلغ قابل توجهی نیست و این بودجه کفاف هزینه های شورای اسلامی استان را نمی دهد.

رئیس شورای اسلامی استان گفت: تعیین بودجه شورای‌اسلامی استان ها، از اختیارات وزیر کشور است، محدودیت از طریق وزارت کشور برای بودجه اعمال نی شود، بنابراین باید جلسه ای ویژه با وزیر کشور جهت افزایش بودجه شورا داشته باشیم و علاوه بر بودجه دو درصدی شورای‌شهر تبریز، بودجه ای معین برای شورای‌استان تعلق گیرد تا هر سال نیاز به ارائه لایحه ای برای بودجه شورای استان نباشد.

وی افزود: پیشنهاداتی که بنده ارائه کرده ام، کاملا عملی است و پیگیری خواهیم کرد.

شهرام دبیری با بیان اینکه در سال آتی، برنامه ریزی مدون برای پیگیری و حل مشکلات شهرستان های استان در قالب شورای استان خواهیم داشت، اظهار کرد: از مناطق مختلف استان جهت آشنایی با ظرفیت های شهرستان ها و شناسایی مشکلات و تقویت گردشگری و سرمایه گذاری در سال آتی بازدید می کنیم.

گفتنی است در این جلسه که با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی برگزار شد، اعضای شورای اسلامی استان مشکلات و پیشنهادات شهرستان ها را در حوزه صمت مطرح کردند.

خبرهای مرتبط