• کد خبر : 10420
  • سیاسی
  • تاریخ انتشار : 9 تیر 1402 - 6:45 ب.ظ
  • اندازه فونت

لاوروف زمان عضویت رسمی ایران در سازمان شانگهای را اعلام کرد

لاوروف زمان عضویت رسمی ایران در سازمان شانگهای را اعلام کرد

وزیر خارجه روسیه ضمن تاکید بر دائمی شدن عضویت ایران و بلاروس در نشست آتی سازمان همکاری شانگهای، گفت که این سازمان آینده جهان چندقطبی است.

به گزارش واژه، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه امروز (جمعه) از تبدیل عضویت ایران و بلاروس در سازمان همکاری شانگهای به عضویت دائمی در آینده نزدیک خبر داد.

لاوروف طی سخنرانی در مرکز دیپلماسی مردمی سازمان همکاری شانگهای در مسکو گفت که در نشست آتی سازمان همکاری شانگهای در تاریخ چهارم جولای، ایران و بلاروس رسماً عضو دائمی این سازمان می‌شوند.

به نوشته وبگاه «راشاتودی»، وی با بیان اینکه سازمان همکاری شانگهای آینده جهان چندقطبی است، از گفتگو با شرکای جدید این سازمان استقبال کرد.

وزیر خارجه روسیه با بیان اینکه سازمان همکاری شانگهای آماده است برای افزایش قدرت خود در صحنه جهانی اقدام کند، گفت که تعداد روزافزونی از کشورها در تلاش برای برقراری ارتباط با این سازمان هستند.

پیش از این نیز «ژانگ مینگ» دبیرکل سازمان شانگهای در دیدار با معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفته بود: «ورود ایران به این سازمان، قطعا باعث تعمیق و گسترش همکاری‌های فیمابین خواهد شد».

 

 

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط