• کد خبر : 12935
  • فرهنگی
  • تاریخ انتشار : 6 مهر 1402 - 2:35 ب.ظ
  • اندازه فونت

فرهنگ ایثار و شهادت را به نسل‌های آینده منتقل کنیم

فرهنگ ایثار و شهادت را به نسل‌های آینده منتقل کنیم

رئیس دانشگاه تبریز، با بیان اینکه باید همیشه یاد و نام شهدا را گرامی بداریم چراکه همگی مدیون جانفشانی‌های آن‌ها هستیم، گفت: در هر مقام و جایگاهی که باشیم، موظف هستیم فرهنگ ایثار و شهادت را به نسل‌های آینده منتقل کنیم و با رساندن این ارزش به سرمنزل مقصود، امیدوار به شفاعت شهدا باشیم.

به گزارش واژه، صفر نصراله‌زاده، پنجشنبه ششم مهرماه، در آئین بزرگداشت هفته‌ دفاع مقدس و تجلیل از ایثارگران دانشگاه تبریز، با تاکید بر عظمت انقلاب اسلامی و رهبری امامین انقلاب اظهار کرد: امام خمینی(ره) با رهبری خود در دوران جنگ تحمیلی کاری کردند که رزمندگان اسلام توانستند دشمن تا دندان مسلح را شکست دهند و استکبار جهانی علی‌رغم نابرابر بودن جنگ عراق با ایران، شکست خورد.

وی تاکید کرد: شهدا بدون هیچ ادعایی جان خود را در راه دفاع از اسلام و میهن فدا کردند و نه برای رسیدن به پست و مقام، بلکه برای شهادت از یکدیگر سبقت می‌گرفتند و تنها خواسته‌شان از ما خدمت به انقلاب و مردم بود؛ لذا اگر نتوانیم به وظیفه‌ خود عمل کنیم، باید پاسخگوی شهدا باشیم.

رئیس دانشگاه تبریز در خاتمه با اشاره به حوادث سال گذشته در دانشگاه گفت: سال گذشته اتفاقاتی در دانشگاه رخ داد و همه‌ تلاش ما این بود که علاوه بر دفاع از ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی، سرمایه‌ اجتماعی نظام را افزایش دهیم و اجازه ندهیم ضرر و آسیبی به نظام وارد شود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آذربایجان شرقی نیز در این مراسم، گفت: قدرشناسی از کسانی که در راه اسلام و میهن رشادت کردند، به این معنی نیست که ما صرفاً به‌خاطر حضور این عزیزان در جنگ تحمیلی از آن‌ها قدردانی کنیم؛ چراکه رزمندگان اسلام بدون هیچ ادعا و انتظاری و برای رضای خدا در جبهه‌ها حضور پیدا کردند، لذا این قدردانی به‌خاطر خودمان است که امروز بهره‌اش را می‌بریم.

حجت الاسلام محمدانوری، ادامه داد: موضوع بعدی، توجه به عظمت دفاع مقدس است؛ ما نباید دفاع مقدس را تنها در هشت سال جنگ تحمیلی خلاصه کنیم، بلکه شجره‌ طیبه‌ جمهوری اسلامی حاصل خون شهدا است. متأسفانه ما گاهی دچار حجاب معاصرت و مجاورت می‌شویم و متوجه نمی‌شویم که از چه نعمت‌ بزرگی برخوردار هستیم.

وی در خصوص وظیفه‌شناسی در قبال فداکاری‌های شهدا و ایثارگران نیز گفت: امروز حضور در کف میدان، پای کار انقلاب بودن و دفاع از حرم جمهوری اسلامی ایران بسیار مهم است و این شجره‌ طیبه نیاز به پای کار بودن ما دارد و هرکس بتواند وظیفه‌ی خود را بخوبی انجام دهد، قطعا راه شهدا را پیموده است.

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط