• کد خبر : 5884
  • اجتماعی
  • تاریخ انتشار : 6 آبان 1400 - 12:34 ق.ظ
  • اندازه فونت

عرضه بنزین ۱۵۰۰ تومانی در ۷۰۰ جایگاه

عرضه بنزین ۱۵۰۰ تومانی در ۷۰۰ جایگاه

سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده‌ها نفتی گفت: بیش از ۷۰۰ جایگاه به سامانه هوشمند سوخت متصل شده و برای بیش از ۳۰۰۰ جایگاه نیز امکان سوخت گیری بدون اتصال به سامانه هوشمند فراهم شده است.

به گزارش واژه، فاطمه کاهی با بیان اینکه بازدیدهای میدانی حاکی از عادی شدن شرایط در جایگاه های سوخت است و شاهد صف های طولانی در پمپ بنزین ها نیستیم، اظهارکرد: حدود ۳۷۰۰ جایگاه در سراسر کشور آماده فعالیت هستند و با نرخ یارانه ای و یا نرخ آزاد بنزین را عرضه می کنند.

وی با اشاره به تعداد جایگاه های سوخت که در تهران به سامانه هوشمند متصل شده اند، گفت: تا کنون حدود ۲۵ جایگاه در تهران بنزین یارانه ای عرضه می کنند.

سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده ها نفتی در خصوص پیش بینی زمان بازگشت سامانه هوشمند به تمام جایگاه ها، گفت: اجازه بدهید زمان مشخصی را اعلام نکنیم اما همکاران ما در بخش فنی و پشتیبانی سامانه و همچنین پیمانکاران این حوزه طی دو روز اخیر هیچ استراحتی نداشتند و با تمام توان در حال حل مشکل هستند.

کاهی تاکید کرد: هیچ مشکلی برای تامین سوخت وجود ندارد.

*

از ساعت ۱۱ صبح روز سه شنبه بر اثر حمله سایبری به علت اختلال در سامانه هوشمند سوخت، توزیع بنزین در جایگاه‌های سوخت سراسر کشور قطع شده بود.

مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفته بود: برخی از جایگاه های ما نیز این نحوه سوختگیری را به صورت آفلاین کرده اند تا سوختگیری انجام شود. سالاری افزود: هنوز حمله سایبری را تایید نمی کنم و در حال بررسی آن هستیم که این مشکل نرم افزاری یا حمله سایبری است.

استاندار تهران هم گفته بود: مشکل نرم افزاری در سامانه هوشمند سوخت به وجود آمده که در اسرع وقت حل می شود، هر چند فروش با کارت  دچار مشکل نرم افزاری شده؛ اما اکنون فروش بنزین آزاد به صورت نقدی در جایگاه های سوخت انجام می شود، مردم نگرانی نداشته باشند؛ چرا که مشکل به سرعت حل می شود.

خبرگزاری ایسنا

خبرهای مرتبط