• کد خبر : 9241
  • سیاسی
  • تاریخ انتشار : 28 اسفند 1400 - 6:09 ب.ظ
  • اندازه فونت

طالبان: جهان از طریق سازمان ملل روابط با ما را رسمی کند

طالبان: جهان از طریق سازمان ملل روابط با ما را رسمی کند

سخنگوی طالبان با استقبال از تمدید ماموریت نمایندگی سازمان ملل در افغانستان از کشورهای جهان خواست تا از طریق این نمایندگی روابط خود را با طالبان رسمی کنند.

به گزارش واژه، «ذبیح‌‍‌الله مجاهد» معاون وزارت اطلاعات و فرهنگ و سخنگوی طالبان در توئیتی از تمدید ماموریت دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان (یوناما) استقبال کرد.

وی با اظهار اینکه تمدید ماموریت یوناما به نفع افغانستان است، افزود: آرزومندیم که از طریق این نهاد کشورهای جهان روابط سیاسی خود را با امارت اسلامی رسمی و قویتر سازند.

مجاهد همچنین از سازمان ملل خواست تا در زمنیه‌های بشردوستانه، بهداشتی و عمرانی با مردم افغانستان کمک و همکاری کند.

گفتنی است که روز گذشته اعضای شورای امنیت سازمان ملل،  به جز روسیه که رأی ممتنع داد، در قطعنامه‌ای ماموریت یوناما را برای یک سال دیگر تمدید کردند.

نماینده روسیه در توضیح چرایی رأی ممتنع خود گفت که در زمان تدوین پیش‌نویس قطعنامه تلاش کردیم نظر حکومت طالبان را که نمایندگی سازمان‌ملل در آن فعالیت می‌کند را نیز داشته باشیم اما کشورهایی که سال‌ها در افغانستان دخیل بودند این موضوع را نپذیرفتند.

وی  همچنین تصریح کرد، باید اهداف ماموریت یوناما به صورت واقع‌بینانه تعریف شود که در نهایت به صورت “ماموریت غیرممکن” سازمان ملل تبدیل نشود.

خبرهای مرتبط