• کد خبر : 9249
  • اجتماعی
  • تاریخ انتشار : 28 اسفند 1400 - 7:03 ب.ظ
  • اندازه فونت
استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد:

ضرورت رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و تداوم نظارت‌ها در ایام عید نوروز

ضرورت رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و تداوم نظارت‌ها در ایام عید نوروز

استاندار آذربایجان شرقی بر جدیت همه‌ی بخش‌ها برای رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، افزایش جمعیت تحت پوشش واکسیناسیون، تکمیل اطلاعات استان در سامانه «ایران من» و تداوم نظارت‌ها و بازرسی‌ها در ایام تعطیلات نوروز تأکید کرد.

به گزارش واژه، عابدین خرّم در آخرین جلسه این ستاد در سال ۱۴۰۰، ضمن قدردانی از خدمات و تلاش‌های همه‌ی بخش‌ها به‌ویژه مدیران و کارکنان بخش بهداشت و درمان استان در مقابله با بیماری کرونا، اظهار کرد: با اهتمام و جدیت دولت در واکسیناسیون عمومی و همراهی مردم، خوشبختانه موج ششم کرونا را پشت سر گذاشتیم.

وی افزود: سال ۱۴۰۰ را در حالی به پایان می‌بریم که آمارها حاکی از روند رو به کاهش مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کرونا است و باید از این موفقیت به‌دست‌آمده در سال جدید صیانت کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد: همه‌ی مسئولان و فرمانداران، چهار موضوع مهم شامل رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، افزایش جمعیت تحت پوشش واکسیناسیون، تکمیل اطلاعات استان در سامانه «ایران من» و تداوم نظارت‌ها و بازرسی‌ها در ایام تعطیلات را جزو دستور کار خود قرار دهند.

وی افزود: دستگاه‌های بازرسی و نظارتی به‌صورت منظم در مراکز اقامتی و گردشگری حضور یابند و از رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی اطمینان حاصل کنند تا بعد از تعطیلات شاهد افزایش آمارهای کرونا نباشیم.

خرّم درخصوص واکسیناسیون نیز گفت: در برخی شهرستان‌ها، آمار واکسیناسیون پایین است و فرمانداران و مسئولان بهداشت و درمان باید این موضوع را جدی بگیرند.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به فعالیت سامانه «ایران من» در راستای مدیریت و کنترل هوشمند کرونا، گفت: متأسفانه عملکرد خوبی از نظر ثبت اطلاعات در این سامانه نداریم و باید همه بخش‌ها و کمیته‌های ستاد مقابله با کرونا برای تکمیل اطلاعات استان در این سامانه جدیت داشته باشند.

وی افزود: این سامانه ملاک فعالیت اصناف و مراکز فعال در ایام عید نوروز است و باید به یک مرحله اطمینان‌بخش از نظر ثبت اطلاعات در این سامانه برسیم.

خرّم، از دستگاه‌های نظارتی هم خواست بازرسی‌های خود را در ایام تعطیلات متوقف نکنند.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به اینکه تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها باعث افت تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان شده است، افزود: مدیران و معلمان در سال‌تحصیلی جدید با احساس مسئولیت و اقدام جهادی این عقب‌ماندگی را جبران کنند.

روند کرونایی آذربایجان‌شرقی رو به کاهش است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در این جلسه گفت: در حال حاضر همه‌ی شهرستان‌های استان از وضعیت قرمز خارج شده‌اند و شش شهرستان در وضعیت نارنجی و بقیه در وضعیت زرد کرونایی هستند.

بهمن نقی‌پور افزود: آمار مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کرونا در استان رو به کاهش است و از نظر واکسیناسیون دز سوم نیز آذربایجان شرقی رتبه اول کشور را در اختیار دارد.

در این جلسه معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و مدیر فناوری اطلاعات استانداری درخصوص آخرین وضعیت ثبت اطلاعات در سامانه ایران من و مدیرکل راه و شهرسازی استان درخصوص اقدامات کمیته پیشگیری از کرونا در ناوگان حمل‌ونقل برون‌شهری گزارش دادند.

خبرهای مرتبط