• کد خبر : 10927
  • اجتماعی
  • تاریخ انتشار : 25 تیر 1402 - 1:54 ب.ظ
  • اندازه فونت

صادرات ۲ هزار تن ماهی قزل‌آلا به کشورهای همسایه

صادرات ۲ هزار تن ماهی قزل‌آلا به کشورهای همسایه

مدیر شیلات استان زنجان گفت: در سال گذشته ۲ هزار تن مازاد ماهی این استان به شکل فرآوری شده و خام به کشورهای روسیه، عمان و آذربایجان صادر شد.

به گزارش واژه،منصور حقی راد، مدیر شیلات استان زنجان اظهار داشت: در سال گذشته ۲ هزار تن مازاد ماهی این استان به شکل فرآوری شده و خام به کشورهای روسیه، عمان و آذربایجان صادر شده است.

مدیر شیلات استان زنجان با بیان اینکه صادرات ماهی بستگی به تقاضا دارد هر چقدر تقاضا بالا باشد صادرات انجام می‌شود، ادامه داد: مازاد ماهی استان زنجان که در حدود ۸ هزار تن است به کشور‌های همسایه و استان‌های همجوار صادر می‌شود.

وی گفت: در این راستا در سال گذشته از این میزان ۲ هزار تن به کشورهای همسایه و مابقی به استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، تهران، قزوین، گیلان و مازندران صادر شده است.

وی به قرار داد پنج ساله پایانه صادراتی استان زنجان با روسیه اشاره کرد و بیان داشت: در این راستا سال گذشته فقط از پایانه صادراتی زنجان ۱۰۰ تن به روسیه ماهی صادر شده است.

گفتنی است، بیش از ۱۶ هزار تن در سال در استان زنجان ماهی تولید می‌شود و همچنین در حال حاضر ۹۰۰ واحد مزرعه پرورش ماهی در این استان فعال است.

خبرهای مرتبط