• کد خبر : 5616
  • ورزشی
  • تاریخ انتشار : 24 مهر 1400 - 2:49 ب.ظ
  • اندازه فونت

شرایط مبهم تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز برای شروع لیگ

شرایط مبهم تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز برای شروع لیگ

رقابت‌های لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور جام آزادگان از امروز شنبه آغاز می‌شود اما شرایط تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز به دلیل بسته‌بودن پنجره نقل و انتقالات، در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

به گزارش واژه، با واگذاری مالکیت تیم فوتبال ماشین‌سازی از محمدرضا زنوزی به یونس قربانی، کشمکش های مالی بین این دو نفر از همان ابتدای واگذاری ادامه داشته و تا امروز هنوز هیچ مشکلی در راستای آماده سازی  این تیم قدیمی آذربایجان به نتیجه نهایی منجر نشده است.

پرداخت بدهی های بازیکنان داخلی و خارجی ماشین سازی محل اختلاف دو مالک جدید و قدیم این باشگاه است که متاسفانه طی ماه های اخیر به محل مناقشه این دو در فضاهای مجازی و حقیقی تبدیل شده است تا با ندانم‌کاری دو شخص حقیقی، ماهیت حقوقی یکی از پرهوادارترین تیم های فوتبال تبریز و آذربایجان و قدیمی تیم فوتبال شمال غرب کشور با خطر جدی مواجه شود.

متاسفانه طی ماه های اخیر هیچ اقدام تاثیرگذار از سوی مالکان قدیم و جدید، مسوولان استانی و هیات فوتبال آذربایجان شرقی برای حل و فصل موضوع نشده است تا امروز در حالیکه تنها ۲۴ ساعت تا اولین بازی ماشین سازی در لیگ دسته اول باشگاه های کشور باقی مانده است، وضعیت این تیم نامعلوم و تیره و تار شود.

رییس هیات فوتبال آذربایجان شرقی اعلام کرد: تلاش هایی برای رفع محرومیت نقل و انتقالاتی تیم ماشین سازی در حال انجام است که امیدو اریم این رایزنی ها و اقدامات تا پایان وقت اداری امروز به سرانجام برسد.

جواد ششگلانی اظهار کرد: در صورتی که این تلاش ها تا فردا به سرانجام مشخصی منجر نشود، تیم ماشین سازی مجبور است با نفرات قبلی و تیم پایه مقابل حریف خود به میدان برود.

به گفته وی اگر پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه ماشین سازی تبریز تا پایان وقت اداری امروز حل و فصل نشود، بازیکنان جدید به هیچ عنوان نمی توانند در بازی فردا با پیراهن این تیم به میدان رفته و برای تیم خود بازی کنند.

ششگلانی با بیان اینکه هیات فوتبال آذربایجان شرقی تمهیدات لازم را برای برگزاری بازی فردای ماشین سازی و شهرداری همدان آماده کرده است، افزود: ما هیچ مشکلی برای برگزاری بازی در ورزشگاه یادگار امام تبریز نداریم و مشکلات باشگاه باید توسط سران این تیم رفع شود.

در همین ارتباط مالک باشگاه ماشین سازی نیز به  خبرنگار ایرنا، گفت: همه مشکلات امروز باشگاه به بدعهدی مالک قبلی مربوط است که بر خلاف توافقات انجام شده که باید بدهی های مالی را تسویه می کرد، بر می گردد و ما هیچ تعهدی در این زمینه نداریم.

یونس قربانی اظهار کرد: در حال حاضر ما منتظر اقدامات عملی شخص آقایان زنوزی و نصیرزاده برای پرداخت بدهی فصل های گذشته هستیم تا تیم را روانه بازی اول خود در رقابت های لیگ دسته اول کنیم.

وی با بیان اینکه طبق تعهدات انجام شده بین بنده و آقای زنوزی باید بدهی های مالی باشگاه تا ۱۸ مهر ماه پرداخت می شد، ادامه داد: اما این موضوع تاکنون کش پیدا کرده است و اقداماتی در این خصوص به انجام نرسیده تا ما نیز مثل هواداران نگران وضعیت موجود شویم.

قربانی اضافه کرد: ما هر کاری که برای آماده سازی ماشین سازی برای حضور در لیگ بوده را انجام داده و حتی هتل محل اردو برای بازی فردا را رزرو کرده و هزینه های مربوطه را پرداخت کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه مدت قرارداد تمامی بازیکنان فصل گذشته باشگاه یک ساله بود، گفت: تمامی بازیکنان سال گذشته از تیم رفته اند و ۳ نفر نیز که باقی مانده بودند نیز با فسخ قراردادهای خود از ماشین سازی جدا شده اند.

تیم فوتبال ماشین سازی تبریز در هفته نخست لیگ دسته اول باشگاه های کشور قرار است از ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه فردا/یکشنبه/ در ورزشگاه یادگار امام مقابل شهرداری همدان صف آرایی کند.

خبرگزاری ایرنا

خبرهای مرتبط