• کد خبر : 9657
  • سیاسی
  • تاریخ انتشار : 8 مرداد 1401 - 6:04 ب.ظ
  • اندازه فونت

سفیر جمهوری ارمنستان: برای رفع نگرانی‌های ایران یکی از معادن را تعطیل کردیم

سفیر جمهوری ارمنستان: برای رفع نگرانی‌های ایران یکی از معادن را تعطیل کردیم

به گزارش واژه، آرسن آواکیان صبح امروز در دیدار با استاندار آذربایجان‌شرقی با تاکید بر افزایش مراودات اقتصادی بین دو کشور اظهار کرد: تلاش می‌کنیم حجم مراودات تجاری و صادراتی ایران و ارمنستان تا یک میلیارد دلار افزایش یابد. وی با بیان اینکه استان‌های همجوار ایران با ارمنستان از اهمیت خاصی برای این کشور برخوردار […]

به گزارش واژه، آرسن آواکیان صبح امروز در دیدار با استاندار آذربایجان‌شرقی با تاکید بر افزایش مراودات اقتصادی بین دو کشور اظهار کرد: تلاش می‌کنیم حجم مراودات تجاری و صادراتی ایران و ارمنستان تا یک میلیارد دلار افزایش یابد.

وی با بیان اینکه استان‌های همجوار ایران با ارمنستان از اهمیت خاصی برای این کشور برخوردار است، درخواست تاسیس دفتر کنسولی در تبریز را مطرح کرد.

سفیر جمهوری ارمنستان در تهران ادامه داد: آماده برقراری دیدارهای مستقیم مسوولان و بازرگانان بین دو کشور هستیم و از تجار و مسؤولان آذربایجان‌شرقی برای سفر به استان سیونیک دعوت می‌کنیم.

آواکیان یادآور شد: رود ارس برای هر دو کشور ایران اهمیت ویژه‌ای دارد و برای رفع نگرانی‌های زیست‌محیطی، یکی از معادن تعطیل شده تا اقدامات لازم برای رفع مشکل انجام گیرد.

وی گفت: آذربایجان‌شرقی نزدیکترین مسیر ترانزیتی برای ما بوده و خریداری محصولات تولیدی در این استان از اولویت‌های ما است.

 

به پیج اینستاگرام و کانال تلگرام “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط