• کد خبر : 8892
  • اجتماعی
  • تاریخ انتشار : 9 اسفند 1400 - 2:23 ب.ظ
  • اندازه فونت

سامانه بارشی از آسمان آذربایجان‌شرقی خارج می‌شود

سامانه بارشی از آسمان آذربایجان‌شرقی خارج می‌شود

رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی با اشاره به ادامه فعالیت سامانه بارشی طی امروز در استان، گفت: این سامانه از روز یکشنبه از آسمان استان خارج می‌شود.

به گزارش واژه، محمد امیدفر با بیان اینکه سامانه بارشی از آسمان آذربایجان‌شرقی خارج می‌شود، افزود: فعالیت این سامانه موجب ابرناکی، وزش باد گاهی نسبتا شدید و بارش باران در مناطق گرمسیر و بارش برف در مناطق کوهستانی و سردسیر در استان شده است.

وی اظهار داشت: با عبور این سامانه از روز یکشنبه از آسمان استان، جوی نسبتا پایدار و آرام همراه با افزایش نسبی دما تا روز پنجشنبه این هفته حاکم خواهد شد.

رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: از اواخر روز چهارشنبه، سامانه بارشی دیگری وارد استان می شود که با توجه به شدت آن، شاهد بارش باران و برف در استان خواهیم شد.

امیدفر، ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ورزقان با دمای ۲۰ درجه سانتی گراد زیر صفر و جلفا با ۱۷ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای استان بودند.

وی یادآوری کرد: در این مدت دمای تبریز در گرمترین زمان به ۱۳ درجه بالای صفر و در سردترین زمان به سه درجه سانتی گراد بالای صفر رسید.

در حال حاضر بارش باران و تگرگ در تبریز ادامه دارد.

آذربایجان شرقی منطقه ای سردسیر و کوهستانی است و از لحاظ تقسیم بندی های اقلیمی جزو مناطق نیمه خشک به حساب می آید.

آب و هوای این استان به طور کلی سرد و خشک است ولی به علت تنوع توپوگرافیکی از اقلیم های متفاوتی برخوردار است.

این استان همواره تحت تأثیر باد های سرد شمالی و سیبری و بادهای مرطوب دریای سیاه و مدیترانه و اقیانوس اطلس همچنین بادهای محلی متاثر از کوهستان های سبلان در شرق، سهند در غرب و جنوب غربی، رشته کوه های قره داغ در شمال، رشته کوه های تخت سلیمان و اربط در جنوب، ارتفاعات بزقوش در جنوب شرق و قوشاداغ در شمال شرق استان قرار دارد.

خبرگزاری ایرنا

خبرهای مرتبط