• کد خبر : 10987
  • اقتصادی
  • تاریخ انتشار : 27 تیر 1402 - 3:08 ب.ظ
  • اندازه فونت

ساماندهی بنگاه‌های مشاور املاک در آذربایجان‌شرقی

ساماندهی بنگاه‌های مشاور املاک در آذربایجان‌شرقی

معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی از آغاز بکار گشت‌های مشترک ساماندهی بنگاه‌های مشاور املاک در استان خبر داد.

به گزارش واژه،به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان، مهدی اسحقی نژاد در این خصوص اظهار کرد: به منظور اجرای بند نخست مصوبات هفتمین جلسه شورای عالی مسکن، با هدف مقابله قاطع و سریع با تخلفات و پیشگیری از تکرار تخلفات صنف بنگاه‌های مشاور املاک، جلسه کارگروه تنظیم و کنترل بازار املاک و مستغلات استان به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تشکیل و به صورت همزمان جلسات‌ کارگروه متناظر شهرستان های تابعه استان نیز به صورت ویدئوکنفرانس با حضور تمام فرمانداران و سایر اعضای کارگروه تشکیل شد.

وی ادامه داد: در این جلسه مقرر شد گشت‌های مشترک ساماندهی بنگاه‌های مشاور املاک، جهت شناسایی بنگاه‌های غیر مجاز و بنگاه های مجاز با تخلفات گسترده رایج، انجام می‌شود.

وی افزود: مطابق اعلام اداره کل صمت و اداره کل تعزیرات حکومتی استان تاکنون نسبت به ثبت و بارگذاری بیش از ۵۰۰ فقره پرونده در زمینه بازرسی از مشاوران املاک در سامانه یکپارچه مدیریت بازرسی (سیمبا) اقدام شده است، همچنین برخی از بازرسی‌های مربوطه نیز توسط اتحادیه مشاورین املاک انجام شده که متعاقباً در سامانه فوق بارگذاری خواهند شد.

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط