• کد خبر : 14912
  • سیاسی
  • تاریخ انتشار : 3 بهمن 1402 - 9:30 ب.ظ
  • اندازه فونت
وزیر کشور:

رئیس جمهور تاکید زیادی بر حرکت پرشتاب آذربایجان شرقی دارد

رئیس جمهور تاکید زیادی بر حرکت پرشتاب آذربایجان شرقی دارد

وزیر کشور با بیان این‌که رئیس جمهور، تاکید زیادی بر حرکت پرشتاب آذربایجان شرقی دارند، افزود: هیچ لحظه‌ای را نباید از دست بدهیم و حق نداریم که از دست بدهیم. باید نیازها و کمبودهای شناسایی شده با سرعت دنبال شوند.

به گزارش واژه، احمد وحیدی سه شنبه، سوم بهمن ماه در مراسم تکریم و معارفه استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به مجاهدت‌های استاندار فقید، اظهار کرد: مرحوم سردار خرّم، فردی بود که همه وجود خود را صرف توسعه و رشد پیشرفت کشور کرد.

وی افزود: با مدیریت معنوی و عالی امام جمعه محترم تبریز و نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی امروز شاهد یکپارچگی و اتحاد و حرکت هماهنگ در استان هستیم و خدا را شاکریم که از چنین روحانیون متعهد و مردمی برخوردار هستیم که در راه دفاع از کشور و مردم و ارزش‌ها سینه سپر می‌کنند.

وی ادامه داد: برادر عزیزمان سردار خرّم از میانمان رفته است. ایشان زحمات زیادی کشیده و کارهای مهمی انجام داده‌اند. کسب رتبه اول سرمایه گذاری خارجی، رتبه نخست در نوسازی مدارس، رتبه نخست در پژوهش و فناوری، امضای بیش از ۲۳۰ همت سرمایه گذاری در سفر دوم ریاست جمهوری، فعال کردن طرح انتقال آب ارس به تبریز، قطار تبریز-میانه، تکمیل سد قیزقلعه سی، احیای واحدهای راکد، ۱۲ هزار هکتار توسعه شبکه پایاب سدها و بهره برداری از فاز اول آزادراه تبریز-مرند از جمله فعالیت‌هایی که سردار خرّم با کمک مدیران استان و تحت ارشادات حجت الاسلام آل هاشم انجام داده است.

وحیدی خاطرنشان کرد: وقتی یک مدیر جهادی در راس کار قرار می‌گیرد بحث تحریم مطرح نمی‌شود. کار دشمن تحریم است ولی نباید به این دلیل، از انجام کارها سستی کرد. انقلاب، امام راحل، مقام معظم رهبری و اسلام به ما یاد داده‌اند که در این امر سستی نکنیم. راه خدا و نظام بن بست ندارد. همه عالم هم در مقابل ما بایستند، ما خدا را داریم.

وی افزود: سردار خرّم تا آخرین لحظات هم کار می‌کرد. ایشان رفت و امروز با مدیر جوان، فرهیخته و با سابقه ارزشمند در حوزه فرهنگی، اقتصادی و سیاسی آمده و سکو و پرچم استان در اختیار وی قرار می‌گیرد. دکتر رحمتی، مدتی را در وزارت کشور حضور داشت. شخصیتی ارزشمند، بومی خود استان، خوش برخورد و خوش رو و اهل تعامل و مدیریت بسیار خوب است. در همین مدت هفت ماهه ریاست سازمان خصوصی سازی، نزدیک به ۶۰ همت را برای مولدسازی آماده کردند.

وی با بیان این‌که کارها باید با همکاری همه عزیزان و مدیران پیش برود، گفت: آذربایجان، قلب تپنده کشورمان است. جایگاه حساس و مهمی دارد و نقطه محوری در اقتصاد کشور در حوزه مسائل ژئوپلتیک بوده و فرصت بی نظیری برای دیپلماسی ما در حوزه کشورهای همسایه است. این دیار،  مهد تمدن و مهد عاشوراییانی چون سردار خرّم است.

وحیدی افزود: مردم استان و تبریز بزرگ، نقاط کلیدی و حساسی در تاریخ کشور و تعیین کننده بوده‌اند و باید به عنوان قطب مهم اقتصادی، صنعتی، دانشی، فرهنگی و مذهبی در تاریخ بدرخشد و این ظرفیت بزرگی است. باید کارها با قدرت و شدت و سرعت دنبال شوند.  اکنون پرچم از سرداری به سردار دیگری رسیده و یک مدیر جهادی رفته و دیگری آمده است. دولت سیزدهم یک موردی که دارد، این است که مدیرانی که بعدا می‌آیند، با قدرت راه مدیر قبلی را ادامه می‌دهند.

وی با بیان این‌که سردار خرّم، مدیر مردمی بود، گفت: روحیه مردم دوستی و مردم سالاری دینی یکی از نمودهای انقلاب اسلامی و دولت سیزدهم بوده و ما به عنوان مسئولان، خادم مردم هستیم و هیچگاه نباید از بالا به کسی نگاه کنیم.

در این مراسم ضمن گرامیداشت مرحوم عابدین خرّم، استاندار فقید آذربایجان شرقی، مالک رحمتی به عنوان استاندار جدید معرفی شد.

 

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط