• کد خبر : 11360
  • سیاسی
  • تاریخ انتشار : 11 مرداد 1402 - 4:05 ب.ظ
  • اندازه فونت

دشمن قصد دارد در سالگرد حوادث پاییز ۱۴۰۱ بار دیگر فتنه انگیزی کند

دشمن قصد دارد در سالگرد حوادث پاییز ۱۴۰۱ بار دیگر فتنه انگیزی کند

سرلشکر حسین سلامی گفت: اکنون در نقطه عزیمت جدیدی هستیم و دشمن قصد دارد در سالگرد حوادث پاییز ۱۴۰۱ بار دیگر فتنه انگیزی کند و با آمادگی و هوشیاری ما دشمن نمی‌تواند کاری انجام دهد و راهکار مقابله با آن، پیشگیری است.

به گزارش واژه، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز (سه شنبه) در همایش مسولین بسیج سراسر کشور که در محل سالن پنج آذر سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد، اظهار داشت: اغتشاشات سال گذشته، قوی‌ترین، خطرناک‌ترین، جدی‌ترین، نابرابرترین و وسیع‌ترین پیکار جهانی ضد نظام اسلامی ایران بود، اما دشمن در این پیکار سنگین، شکست خورد.
وی افزود: بسیج و سپاه در فتنه عظیم سال قبل با تدبیر، ثبات قدم، اعتماد به نفس بالا و امید زیاد در میدان حاضر شده و در کنار مردم، با نقش بر آب نقشه‌های دشمن، آن را شکست داد.
سرلشکر سلامی با اشاره به حضور پرشور، گسترده و عاشورایی ملت عظیم‌الشأن ایران به ویژه جوانان مومن و غیرتمند در آیین‌های سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران باوفایش در ماه محرم تصریح کرد: پیامد حضور بالای مردم در مراسم‌های دهه نخست محرم، شکست برنامه‌های دشمن است، دشمنان ایمان و باور مردم را نشانه رفته بودند، اما مردم با ایمان و باور دینی در این مراسم‌ها شرکت کردند و پاسخ آنها را دادند.
فرمانده کل سپاه در ادامه با اشاره به افول هیمنه پوشالی امریکا تصریح کرد: از آن همه خودنمایی و رخ نمایی دشمن که در چند دهه گذشته به آن می‌بالید دیگر خبری نیست؛ و آمریکا آن جایگاه قبلی خود را به عنوان مسلط‌ترین قدرت جهانی از دست داده است.
وی با بیان اینکه در زمان پرطراوت جهاد در راه خدا قرار داریم و بسیج در این عرصه بزرگ جهاد، نقش قاطع، منحصربفرد و بی‌نظیری دارد، خاطرنشان کرد: بسیج ظرف رویدادها و میدان رخدادهاست. انقلاب اسلامی به دلیل قدرت حادثه‌سازی آن زنده ماند، پیشرفت کرد، تاریخ و جغرافیا ساخت ، مکتب ارائه کرد،نظام ساخت و در جهان الگو شد.
سرلشکر سلامی افزود: ما در میدان جنگ، بزرگ شده‌ایم. اگر دفاع مقدس نبود آیا ما می‌توانستیم در مقابل دشمنانی که مجهز به همه تجهیزات و فناوری‌ها هستند ایستادگی کنیم؟ دشمن در فتنه اخیر با تمام ثروت و قدرت خود به میدان آمده بود، اما نتیجه‌ای دریافت نکرد.
وی تصریح کرد: قدرت به سخت افزار نیست بلکه به ایمان، همت بلند، اراده پایان ناپذیر، ذهن جوشان و قوه تعقل معطوف است لذا دشمنان به ظاهر قدرتمند در مقابل انقلاب اسلامی شکست خورده اند.
سرلشکر سلامی در ادامه گفت: آمریکا دیگر آمریکای سابق نیست هزینه‌های زیادی می‌کند، اما دستاوردی ندارد و این روند هم اکنون موجب شده است تعدادی از حامیان آمریکا به سمت چین، روسیه و ایران گرایش پیدا کنند.
وی افزود : سیاست آمریکا هم اکنون در سوریه بی‌خاصیت و قفل شده است ، در عراق طرح دولت‌سازی آن‌ها شکست خورده و یک دولت انقلابی در آن‌جا سرکار آمده است. در خلیج فارس سال‌ها با ناوهای رزمی و هواپیمابر حضور داشتند، اما الان دیگر خبر از آن خبری حضور نیست و این موارد حکایت از واقعیت تهی شدن برنامه‌ها و سیاست‌های آن‌ها دارد؛ در مقابل این وضعیت در جای جای جهان شاهدیم کشورها خواستار تعامل و همکاری با ایران شده‌اند.
فرمانده کل سپاه ادامه داد: رژیم صهیونیستی هم دیگر احساس اقتدار گذشته خود را ندارد و دیگر از هیاهوی عادی‌سازی روابطش با دیگر کشورهای عربی خبری نیست و هر روز با معادلات امنیتی مختلف روبرو می‌شوند.
سرلشکر سلامی با اشاره به اینکه هر کسی به آمریکا تکیه کرد فروپاشید و هر کشوری مثل یمن، عراق، لبنان و سوریه به ایران اسلامی تکیه کرد، باقی ماند، تاکید کرد: آمریکا بین دو شر قرار گرفته و هر کاری کند موجب شکست خواهد شد، اما ایران عزیز ما بین دو خیر قرار دارد و هر اتفاقی پیش آید موجب پیروزی آن خواهد شد.
وی تصریح کرد: فتنه سال قبل، تلخ بود، اما درس‌ها و نبردهای بزرگی برای ما داشت و اگر ما می‌خواستیم چنین فتنه را با تمام ابعادش در کتاب یا مقالاتی مطالعه کنیم، نمی‌توانستیم به آن دسترسی پیدا کنیم، اما در این فتنه آن را کامل و جامع دیدیم.
فرمانده کل سپاه افزود: هم اکنون در نقطه عزیمت جدیدی هستیم و دشمن قصد دارد در سالگرد حوادث پاییز ۱۴۰۱ بار دیگر فتنه انگیزی کند و با آمادگی و هوشیاری ما دشمن نمی‌تواند کاری انجام دهد و راهکار مقابله با آن، پیشگیری است.
سرلشکر سلامی مطالبه جهاد تبیین و روشنگری، با تلاش روزافزون برای حل مشکلات مردم و در کنار آن‌ها بودن و نجات‌گر و امدادگر مردم بودن را امری مهم توصیف کرد و بیان داشت: همه مردم می‌توانند وارد بسیج شوند و شما باید میدان‌دار رفع مشکلات مردم و کشور باشید.
وی گفت: بسیج می‌تواند مساحت کل انقلاب را پوشش دهد، اما منظور مداخله نیست، بلکه حضور و نقش آفرینی در میدان و خسته نشدن و گسترش قوه محرکه و متفکرانه و روحیه و کارجهادی است.

 

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط