• کد خبر : 13457
  • اقتصادی
  • تاریخ انتشار : 25 مهر 1402 - 4:00 ب.ظ
  • اندازه فونت

خبر مهم سخنگوی دولت درباره یارانه نقدی

خبر مهم سخنگوی دولت درباره یارانه نقدی

سخنگوی دولت ضمن تکذیب افزایش یارانه‌ها اینگونه ماجرا را توضیح داد که یارانه نه افزایش می‌یابد، نه شیوه پرداخت آن تغییر می‌کند و فقط شیوه دهک‌بندی به صدک‌بندی ارتقا می‌یابد .

به گزارش واژه، در ماه‌های گذشته مسئله احتمال تغییراتی در دهک‌بندی یارانه‌بگیران و البته برخی گمانه‌ها نیز درباره احتمال افزایش مبلغ یارانه‌ها مطرح شده بود. علی بهادری جهرمی – سخنگوی دولت – امروز در نشست خبری خود ضمن تکذیب افزایش یارانه‌ها اینگونه ماجرا را توضیح داد که  یارانه نه افزایش می‌یابد، نه شیوه پرداخت آن تغییر می‌کند و فقط شیوه دهک‌بندی به صدک‌بندی ارتقا می‌یابد .

به گفته وی، به جای اینکه از نظر مالی در ۱۰ دهک باشد، هر دهک به ۱۰ دهک تقسیم می‌شود و اینگونه به صورت دقیق و به صورت صدک تقسیم می‌شود.

سید طیبه حسینی – سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها – نیز در این باره در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: تا این لحظه خبری از تغییر در مبلغ یارانه یا یارانه‌بگیران نیست و فعلا برنامه‌ای در دستور کار قرار ندارد.

طبق آنچه سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها اعلام کرده، تنها مسئله‌ای که پیش از این نیز در دستور کار قرار داشته، این بوده است که به جای دهک‌بندی، صدک بندی اتفاق خواهد افتاد؛ به این معنی که هر دهک خود به ۱۰ قسمت تقسیم خواهد شد و این مسئله نیز با هدف شناسایی بهتر در دستور کار قرار گرفته است.

با توجه به موضوعات مطرح شده در این زمینه و تغییر در دهک‌بندی‌ها، به نظر می‌رسد احتمال اعمال تغییراتی در فهرست یارانه‌بگیران وجود دارد که البته تا این لحظه از سوی مسئولان به صورت رسمی اعلام نشده است.

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط