• کد خبر : 11574
  • اقتصادی
  • تاریخ انتشار : 17 مرداد 1402 - 3:52 ب.ظ
  • اندازه فونت

خاندوزی: هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین نداریم/ وزیر کشور در خصوص قیمت نان توضیح می‌دهد

خاندوزی: هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین نداریم/ وزیر کشور در خصوص قیمت نان توضیح می‌دهد

وزیر اقتصاد با بیان این‌که هیچ طرحی برای افزایش قیمت بنزین مطرح نیست، گفت: درباره افزایش قیمت نان نیز وزیر کشور توضیحاتی دارد که چون در استان‌های مختلف متفاوت است، به‌زودی اعلام می‌کند.

به گزارش واژه، سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد در جمع خبرنگاران درباره فروش اوراق مالی در دولت سیزدهم و ادعای محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه دولت قبل، درباره فروش 313 هزار میلیارد تومان اوراق در دولت سیزدهم و درخواست مناظره گفت: نیازی به مناظره نیست و افراد باید پاسخگو باشند که چرا بدهی ایجاد کردند.
خاندوزی تأکید کرد: بیش از نیمی از کل اوراق 1401 تنها برای بازپرداخت بدهی دولت قبل پرداخت شده است.

هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین نداریم/ خاندوزی: وزیر کشور در خصوص قیمت نان توضیح خواهد داد

وزیر اقتصاد در خصوص احتمال افزایش قیمت نان و بنزین اظهار داشت: هیچ طرحی برای افزایش قیمت بنزین مطرح نیست. درباره افزایش قیمت نان نیز وزیر کشور توضیحاتی دارد که چون در استان‌های مختلف متفاوت است به‌زودی اعلام می‌کند.

پول بلوکه‌شده در چین نداریم/ بانک مرکزی براساس پروژ‌ه‌ها برداشت می‌کند
وی در پاسخ به سؤالی در خصوص پول‌های ایران در چین، گفت: تنها منابع ما در کشور چین فقط به‌عنوان اجرای پروژه‌های فاینانسی است که چین در کشور ما دارد؛ البته باید گفت این مسیر ورودی و خروجی دارد و روزانه این حساب متغیر است و الآن اطلاعات دقیقی ندارم.

معطلی لایحه رسوب کالا به‌دلیل اختلاف نظر گمرک و اموال تملیکی
سخنگوی اقتصادی دولت درباره لایحه مقابله با رسوب کالا ابراز کرد: متن لایحه به این دلیل که برخی دستگاه‌ها همچون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و وزارت کشور نکاتی داشتند که در زمینه گمرک و اموال تملیکی اختلاف‌نظر بود، لایحه را در کمیسیون مربوطه نگه داشتند که این اختلاف‌نظر دستگاه‌ها برطرف شود و لایحه به دولت ارسال شود.
وی تأکید کرد: این لایحه دو بخش مهم دارد که نیازمند اصلاح قانون اموال تملیکی و گمرکی است و پس از اصلاح ارائه می‌شود.

دوبرابرشدن سهم تسهیلات بانکی در دولت سیزدهم
خاندوزی در پاسخ به سؤالی در خصوص عدم پرداخت تسهیلات مسکن از سوی بانک‌ها گفت: بانک مرکزی به‌عنوان نهاد تنظیم‌گر تلاش کرده است سهم هفت‌درصدی بخش مسکن از کل تسهیلات به بیش از 14 درصد برسد (و دو برابر) افزایش داشته است.
خاندوزی گفت: در قانون جهش تولید مسکن عدد 20 درصد برای پرداخت تسهیلات بانک مسکن آمده است، اما باز هم به‌لحاظ قانونی توسط بانک‌ها باید امسال بیش از سال گذشته تسهیلات مسکن اتفاق بیفتد.

وی اضافه کرد: بانک مرکزی و وزیر راه و شهرسازی تمام تلاش خود را به‌کار بستند تا بانک‌هایی را که در زمینه اعطای تسهیلات مسکن عقب‌افتادگی داشتند، جبران کنند.

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط