• کد خبر : 6159
  • ورزشی
  • تاریخ انتشار : 17 آبان 1400 - 7:28 ب.ظ
  • اندازه فونت

جمشید نظمی از مدیرعاملی تراکتور استعفا داد

جمشید نظمی از مدیرعاملی تراکتور استعفا داد

مدیرعامل باشگاه تراکتور تبریز از مسئولیت خود استعفا کرد.

به گزارش واژه، جمشید نظمی طی نامه‌ای خطاب به عباس الیاسی، رئیس هیات مدیره باشگاه تراکتور، ضمن اعلام استعفا از مدیرعاملی این باشگاه، از مسئولیت خود کناره گیری کرد.

گفتنی است برابر شنیده‌ها، این استعفا به دلیل برخی دخالت‌های خارج از باشگاه در روند مدیریتی تراکتور تسلیم رئیس هیات مدیره این باشگاه شده است.

روز جمعه نیز فیروز کریمی سرمربی تراکتور از مسئولیت خود استعفا کرد.

*

باشگاه فوتبال تراکتور یک باشگاه فوتبال ایرانی است که در سال ۱۳۴۹ در شهر تبریز پایه‌گذاری شده است. این باشگاه هم اکنون در لیگ برتر خلیج فارس حضور دارد.

این تیم که با نام تراکتورسازی شناخته می‌شد، بعد از شروع مالکیت محمدرضا زنوزی مطلق نام این باشگاه تغییر یافت و در حال حاضر نام این باشگاه، باشگاه تراکتور است.

تراکتور در سال ۱۳۵۴ به جام تخت جمشید صعود کرد. آنان در جام تخت جمشید ۱۳۵۴ شرکت کردند و در میان ۱۶ تیم، در جایگاه شانزدهم ایستاده، به دستهٔ پایین‌تر سقوط کردند.

پس از یک سال دوری از سطح اول لیگ فوتبال ایران، آنان در جام تخت جمشید ۱۳۵۶ شرکت کرده و جایگاه پنجم را کسب کردند. در این دوران، سرمربی تراکتور حسین فکری بود و بازیکنانی چون پرویز مظلومی، عباس کارگر و ابراهیم کیان‌طهماسبی در این تیم بازی می‌کردند.

تراکتور در جام تخت جمشید ۱۳۵۷ هم حاضر بود و تا پیش از تعطیلی مسابقات به دلیل وقوع انقلاب ۱۳۵۷، در جایگاه نهم جدول بودند.

این باشگاه در جام حذفی ۱۳۵۶ -که اولین دوره جام حذفی بود- نیز به فینال راه یافت؛ اما در بازی پایانی، نتیجه را به ملوان بندرانزلی باخته و نایب‌قهرمان شد. در این سال‌ها ماشین‌سازی نیز به عنوان تیمی از شهر تبریز و قدرتی موازی با تراکتور در فوتبال ایران حاضر بود.

خبرهای مرتبط