• کد خبر : 8574
  • اجتماعی
  • تاریخ انتشار : 22 بهمن 1400 - 11:00 ق.ظ
  • اندازه فونت

برگزاری جشن چهل و سوم انقلاب اسلامی در آذربایجان شرقی

برگزاری جشن چهل و سوم انقلاب اسلامی در آذربایجان شرقی

جشن تولد چهل و سه سالگی انقلاب اسلامی ایران از دقایقی قبل در اقصی نقاط آذربایجان شرقی شروع شده و به تدریج بر حجم جمعیت حاضر در این جشن بزرگ افزوده می شود.

به گزارش واژه، راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن در تمامی شهرهای آذربایجان شرقی  به دلیل شرایط خاص کرونایی به صورت خودروئی و موتوری برگزار می شود که بر همین اساس از ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه همزمان با سراسر کشور مردم ولایت مدار، انقلابی و با بصیرت تبریز نیز با تجمع خودروئی و موتوری در میدان ائل گلی به تدریج به سمت پل کابلی و سپس به میدان ساعت این شهر روانه می شوند.

با وجود اینکه هوای امروز تبریز نسبت به روزهای گذشته سردتر شده و بارش برف به صورت راکنده ادامه دارد، اما مردم با شور و شوق ویژه ای با آراستن خودروهای خود و با اهتزاز پرچم سه رنگ ایران اسلامی و در دست داشتن بادکنک های رنگارنگ ، جشن ۴۳ سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی را گرامی داشته اند.

از شهرستان های ۲۱ گانه آذربایجان شرقی حاکی است در این شهرها نیز مردم با راهپیمایی خودروئی و موتوری در جشن انقلاب اسلامی مشارکت داشته و با رعایت پروتکل های بهداشتی با نظم و ترتیب ویژه ای ، عزت، وحدت و یکپارچگی خود را به نمایش گذاشته اند.

رئیس ستاد گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، با ابراز خرسندی از حضور و مشارکت بی مانند مردم استان در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن امسال، این حضور را با توجه به شرایط کرونایی استان بسیار چشم گیر دانست.

حجت‌الاسلام میکائیل اسکندری با اشاره به اهمیت سلامت عمومی جامعه، اظهار کرد: بزرگداشت ایام‌الله و تعظیم و تکریم شعائر الهی تعطیل‌بردار نیست و برگزاری مراسم ملی و مذهبی با لحاظ سلامتی مردم از اهمیت بسیاری برخوردار است؛ از این رو با تصمیم مسئولین مقرر شد امسال به رغم اقبال عمومی مردم به واکسیناسیون، با روند شیوع سویه جدید بیماری کرونا (امیکرون)، راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن در قالب خودرویی و موتوری برگزار شود.

وی افزود: در مرکز  آذربایجان شرقی، راهپیمایی خودرویی و موتوری در یک مسیر مشخص‌ شده اجرا و در کنار این برنامه، تجمع محدود مردمی با لحاظ شرایط جوی و نیز کرونایی در فضای باز محوطه ارک تبریز و یا داخل مصلی با برنامه‌هایی از قبیل سخنرانی و قرائت قطعنامه پایانی برگزار می شود.

اسکندری با تمجید از حضور مردم در این راهپیمایی، گفت: بدون تردید انقلاب اسلامی از بطن مردم برخاسته و همیشه این انقلاب متکی به مردم بوده است و در راهپیمایی امروز نیز به همه جهان ثابت می شود ایران اسلامی حکومتی مردمی دارد و این مردم از جان و مال خود در دفاع از آرمان های اسلام و انقلاب هیچگاه و کوتاه نخواهند آمد.

گزارش خبرنگاران حاضر حاکی است که خیابان ها، معابر و میادین تبریز از صبح امروز حال و هوای خاصی دارند و سرودهای انقلابی در گوشه و کنار آن طنین انداز است.

در این میان کاروان خودروهای راهپیمایان که حرکت خود را از مقابل مساجد آغاز می کنند، شکوه دیگری به راهپیمایی امسال یوم الله ۲۲ بهمن داده است.

خبرگزاری ایرنا

خبرهای مرتبط