• کد خبر : 5661
  • اقتصادی
  • تاریخ انتشار : 26 مهر 1400 - 4:01 ب.ظ
  • اندازه فونت

ثبت نام وام های دانشجویی از هفته آینده آغاز می شود

ثبت نام وام های دانشجویی از هفته آینده آغاز می شود

مطیعی گفت: متقاضیان برای دریافت وام می‌توانند از هفته آینده اطلاعات خود را در سامانه صندوق رفاه دانشجویان ثبت کنند.

به گزارش واژه، ناصر مطیعی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درباره تایید نشدن اطلاعات دانشجویی در پرتال صندوق رفاه دانشجویان برای دریافت وام اظهار کرد: هنوز سامانه صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای ثبت مشخصات دانشجویان در خصوص دریافت وام‌های دانشجویی فعال نشده است.

او افزود: هفته آینده اطلاعات جدول زمان بندی وام‌های دانشجویان وزارت علوم را به دانشگاه‌ها اعلام می‌کنیم تا آن‌هایی که در خواست تسهیلات شهریه دارند بتوانند در بازه زمانی تعیین شده وارد پرتال شوند و ثبت نام کنند.

مطیعی تصریح کرد: برخی از رسانه‌ها به اشتباه فکر کرده بودند که سامانه یا پرتال صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم برای ارائه وام‌های دانشجویی از ۲۵ مهر فعال می‌شود، در صورتی که اواخر مهر جدول زمان بندی دریافت وام‌های دانشجویی به تمامی دانشگاه‌های کشور ارائه می‌کنیم.

*

وامهای دانشجویی از تسهیلاتی هستند که صندوق رفاه دانشجویی برای تامین نیاز دانشجویان در اختیار آنها قرار می دهد . وام های دانشجویی دارای انواع و شرایط مختلفی است که دانشجویان می توانند با توجه به نیازها و شرایط خود به گرفتن این تسهیلات اقدام کنند.

صندوق رفاه دانشجویان هر ساله تسهیلاتی را به صورت وام ( تحصیلی – مسکن – ازدواج – زیارت – شهریه و … ) در اختیار دانشجویان قرار می دهد . دانشجویانی که از وام های دانشجویی استفاده می‌ کنند موظف هستند بعد از تمام شدن تحصیلاتشان نسبت به بازپرداخت وامهای دانشجویی اقدام کنند .

اولویت پرداخت وام های دانشجویی با دانشجویان مستعد و کم بضاعت است و مابقی دانشجویان بعد از این دسته از افراد وام خود را دریافت می کنند . در ادامه نام و میزان انواع وام های دانشجویی را ذکر می کنیم .

 

باشگاه خبرنگاران جوان

خبرهای مرتبط