• کد خبر : 13833
  • فرهنگی
  • تاریخ انتشار : 9 آبان 1402 - 11:14 ق.ظ
  • اندازه فونت

ثبت‌نام کنکور ویژه تعلیم و تربیت از ۲۱ آبان آغاز می‌شود

ثبت‌نام کنکور ویژه تعلیم و تربیت از ۲۱ آبان آغاز می‌شود

سرپرست معاونت آزمون‌های سازمان سنجش گفت: پذیرش برای رشته‌های تحصیلی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی در سال ۱۴۰۳ از طریق آزمون اختصاصی انجام خواهد شد.

به گزارش واژه،قرار است وزارت آموزش و پرورش از سال آینده با برگزاری کنکور ویژه برای جذب معلم اقدام کند.

به گفته وزیر آموزش و پرورش، این موضوع از مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی با هدف کیفیت‌بخشی و ارتقای دانشگاه فرهنگیان است و در اردیبهشت 1403 کنکور تربیت معلم برگزار می‌شود.

به گفته او، جزئیات این کنکور به جلسات کارشناسی بین وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم و سازمان سنجش موکول شده است اما کنکور تربیت معلم را سازمان سنجش برگزار می‌کند.

هم اکنون علی صدر؛ سرپرست معاونت آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی با عنوان «سیاست‌ها و ضوابط کیفیت‌بخشی دانشگاه فرهنگیان»، گفت: بر اساس این مصوبه پذیرش برای رشته‌های تحصیلی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی در سال 1403 از طریق آزمون اختصاصی انجام خواهد شد.

وی افزود: متقاضیانی که مایل به ثبت‌نام در این رشته‌ها هستند، لازم است هم‌زمان با شروع ثبت‌نام نوبت اول آزمون سراسری سال 1403 از تاریخ 21 آبان تا 27 آبان 1402 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور برای ثبت‌نام اقدام کنند.

سرپرست معاونت آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور گفت: با توجه به اینکه فرایند پذیرش در این رشته‌ها منحصراً هم‌زمان با ثبت نام و برگزاری نوبت اول آزمون سراسری سال 1403 انجام خواهد شد، داوطلبان توجه داشته باشند باید در مهلت مقرر در همان سامانه ثبت‌نام آزمون سراسری ثبت‌نام کنند.

صدر خاطرنشان کرد: این آزمون برای همه متقاضیان اعم از متقاضیان نوبت اول آزمون سراسری و متقاضیان رشته‌های تحصیلی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی در روزهای پنجشنبه و جمعه 6 و 7 اردیبهشت ماه سال 1403 برگزار خواهد شد.

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

 

خبرهای مرتبط