• کد خبر : 9206
  • اجتماعی
  • تاریخ انتشار : 26 اسفند 1400 - 9:39 ق.ظ
  • اندازه فونت

توضیحات سخنگوی شورای نگهبان درباره مصوبه تغییر ساعت

توضیحات سخنگوی شورای نگهبان درباره مصوبه تغییر ساعت

سخنگوی شورای نگهبان گفت: موضوع تغییر ساعت رسمی کل کشور از ابعاد مختلف فنی و انرژی باید سنجیده شود و بعد از بررسی‌های کارشناسی اظهار نظرنهایی شورای نگهبان اعلام خواهد شد.

به گزارش واژه، هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان در گفتگویی با خبر شبکه یک سیما، گفت: اعضای این شورا سعی دارند نظر نهایی خود درباره لایحه بودجه سال آینده را نهایتاً تا فردا اعلام کنند.

وی افزود: نظر شورای نگهبان دیروز در قالب ابهامات، اشکالات و البته تذکراتی به مجلس شورای اسلامی ارسال شد و پس از نشستی که با اعضای کمیسیون تلفیق داشتیم امروز صبح ایرادات و ابهامات لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ در مجلس اصلاح شد.

وی گفت: اعضای شورای‌نگهبان تاکنون دو نوبت جلسه برای بررسی مصوبات مجلس در زمینه لایحه بودجه سال آینده داشتند که همچنان این جلسه ادامه دارد و در تلاش هستیم تا موارد را به نحو صحیح و دقیق بررسی کنیم.

سخنگوی شورای نگهبان افزود: در اولین فرصتی که این شورا به جمع بندی برسد نتیجه را به مجلس شورای اسلامی اعلام می‌کنیم.

طحان نظیف گفت: برخی از ابهامات مرتفع شده است، اما برخی موارد را در حال بررسی هستیم، چون مواردی وجود دارد که ممکن است نیاز به سوال باشد و ما نظر نهاییمان را سعی می‌کنیم به زودی و نهایتاً تا فردا اعلام کنیم.

وی بررسی موضوع تغییر ساعت رسمی کل کشور را به بعد از بررسی لایحه بودجه سال آینده در شورای نگهبان اعلام کرد و افزود: این موضوع از ابعاد مختلف فنی و انرژی باید سنجیده شود و بعد از بررسی‌های کارشناسی اظهار نظر نهایی شورای نگهبان اعلام خواهد شد.

سخنگوی شورای‌نگهبان گفت: زمان این شورا برای اظهار نظر نسبت به همه مصوبات ۱۰ روز است و البته شورای نگهبان می‌تواند ۱۰ روز هم این مهلت را تمدید کند، ولی ما به دنبال این هستیم تا هر چه سریعتر نسبت به این مصوبه اظهار نظر کنیم.

خبرهای مرتبط