• کد خبر : 11336
  • اجتماعی
  • تاریخ انتشار : 11 مرداد 1402 - 1:00 ب.ظ
  • اندازه فونت

تلاش برای جبران عقب ماندگی ۲۰ ساله توسعه صنعت برق آذربایجان‌شرقی

تلاش برای جبران عقب ماندگی ۲۰ ساله توسعه صنعت برق آذربایجان‌شرقی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی به عقب ماندگی ۲۰ ساله توسعه صنعت برق استان اشاره کرد و افزود: ما در دولت سیزدهم از روزی که مسئولیتی داریم در تلاش برای جبران عقب ماندگی سال های گذشته هستیم و در راستای جبران کسری تولید برق، تا سال آینده پست برق شهرک سلیمی و شهرک سرمایه گذاری خارجی را افتتاح خواهیم کرد.

به گزارش واژه، محمد کلامی در نودوششمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان شرقی، ضمن تمجید از همکاری واحد های صنعتی بخش خصوصی با برنامه های قطعی برق، تامین برق واحد های صنعتی را وظیفه دولت عنوان کرد و گفت: امیدواریم که با صبوری این واحد ها، به شرایط مطلوب و مورد نظر برسیم.

وی از عدم رعایت میزان مصرف برق برخی از واحدهای تولیدی انتقاد کرد و ادامه داد: میزان مصرف برق برخی از واحدهای تولیدی بخش خصوصی برابر با ماه های مهر و آبان است و ما در تلاش هستیم تا کمترین قطعی برق در بخش تولیدی داشته باشیم.

یونس ژائله، رییس اتاق بازرگانی تبریز نیز در این جلسه به حل مشکلات موجود در زمینه تولید بخش خصوصی از جمله خاموشی و قطع برق واحد های صنعتی، تامین ارز نیمایی و نشان حلال سازمان استاندارد تاکید کرد.

در نودوششمین جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان شرقی، حاضران، در زمینه مشکلات واحد های تولیدی از جمله قطعی برق واحد های تولیدی بخش خصوصی که موجب کاهش تولید و در راستای آن موجب افزایش تورم شده، بیکاری، مشکلات مالیاتی، بروکراسی اداری در دریافت ارز نیمایی، راهکار هایی برای حل این مشکلات ارائه دادند.

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط