• کد خبر : 8530
  • اقتصادی
  • تاریخ انتشار : 20 بهمن 1400 - 5:51 ب.ظ
  • اندازه فونت
شهردار تبریز خبر داد:

تعامل بانک‌شهر و شهرداری باعث ساماندهی پروژه‌های راکد مشارکتی می‌شود

تعامل بانک‌شهر و شهرداری باعث ساماندهی پروژه‌های راکد مشارکتی می‌شود

شهردار تبریز گفت: ساماندهی پروژه‌های مشارکتی بزرگ که در مورد آنها با بانک شهر جلسات فشرده ای برگزار شده تاثیر مثبتی در چهره شهر و همچنین رونق اقتصادی خواهد داشت.

به گزارش واژه، عباس رنجبر در خصوص آخرین جلسه خود با مدیر عامل بانک شهر گفت: در سفر روزهای اخیر مدیر عامل بانک شهر به تبریز پیشنهادمان در رابطه با ساماندهی ۵ پروژه مشارکتی بزرگ با کاربری تجاری، خدماتی و تفریحی که از سال های قبل در نقاط مختلف شهر به صورت راکد مانده اند و بعضا مشکلات حقوقی دارند ارائه کرده ایم که پس از اتخاذ تصمیم از سوی بانک نتیجه نهایی به اطلاع شهروندان و اعضای شورای اسلامی شهر ارایه می‌شود.

شهردار تبریز در گفت و گویی ضمن اعلام این مطلب افزود: ساماندهی پروژه‌های مشارکتی بزرگ که در مورد آنها با بانک شهر جلسات فشرده ای برگزار شده تاثیر مثبتی در چهره شهر و همچنین رونق اقتصادی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در گذشته شهرداری سهام خود از محل ۴ پروژه را به بانک شهر واگذار نموده و تنها در یک پروژه با این بانک شراکت سهام باقیمانده است اظهار داشت: پیشنهاد بانک شهر این بود که این ۴ پروژه بر اساس شاخص بانک مرکزی بصورت وام به شهرداری تبریز واگذار شود که در این حالت می‌بایست شهرداری ماهانه حدود ۳۰۰  میلیارد ریال به بانک شهر پرداخت نماید.

شهردار تبریز در این خصوص افزود: پرداخت اقساط این وام برای شهرداری ناممکن است و پیشنهاد داده ایم مبادله پایاپای انجام شود که تاکنون بانک شهر به آن پاسخی نداده است.

رنجبر در پایان گفت: در صورت تمایل بانک شهر می توان به ساماندهی ۵ پروژه مشارکتی معطل و راکد سال های گذشته امیدوار بود.

خبرهای مرتبط