• کد خبر : 9381
  • محیط زیست
  • تاریخ انتشار : 22 فروردین 1401 - 11:19 ب.ظ
  • اندازه فونت

تشکیل اولین کارگروه تخصصی پیشگیری و اطفاء‌ حریق در جنگل‌های ارسباران

تشکیل اولین کارگروه تخصصی پیشگیری و اطفاء‌ حریق در جنگل‌های ارسباران

اولین کار گروه تخصصی پیشگیری و اطفا حریق در جنگل ها و مراتع ارسباران با حضور شهرستان های محور (اهر، هوراند، کلیبر، خداافرین، جلفا، ورزقان) در سال جدید تشکیل گردید.

به گزارش واژه، داودی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در جلسه کارگروه تخصصی پیشگیری و اطفاء حریق در جنگل‌ها و مراتع استان با اشاره به فرا رسیدن فصل آتش سوزی در جنگل ها و مراتع گفت: بایستی نظارت جامع بر اکیپ های اطفاء حریق و حضور به موقع و سریع در محل حریق را عامل کاهش سطوح حریق اعلام نمود.

وی در ادامه نقش مردم را در امر حفاظت از عرصه های ملی بسیار مهم برشمرد و افزود: در سال های اخیر با توجه به فعالیت های فرهنگ‌سازی و اطلاع رسانی، سطح آگاهی عمومی افزایش یافته و آحاد مردم نسبت به عرصه های طبیعی احساس مسئولیت بیشتری نسبت به گذشته دارند که همکاری و مسئولیت پذیری از سوی عموم  مردم تداوم داشته باشد شاهد کاهش تخریب، تصرف و آتش سوزی در عرصه های منابع طبیعی استان خواهیم بود.

داودی ضمن تشکر از رسانه های گروهی درخصوص اطلاع رسانی و فرهنگ‌سازی اظهار کرد: نیروهای منابع طبیعی با امکانات موجود به عنوان حافظان انفال وظیفه خطیر حفاظت از عرصه های منابع طبیعی در مقابل تصرف، تخریب و آتش سوزی را بر عهده دارند و این رسانه ها هستند که با هدف تنویر افکار عمومی و جلب مشارکت مردم برای بهتر انجام شدن این وظیفه مهم همواره یاری دهنده مجموعه منابع طبیعی بوده اند.

در ادامه روسای ادارات منابع طبیعی و  آبخیزداری شهرستان های حوزه ارسباران با بیان مشکلات و چالش های موجود و پیشنهادات حوزه شهرستان تحت مدیریت خود پرداختند و معاونین و اعضای شورای معاونین نیز مطالبات و برنامه های خود را اعلام نمودند.

خبرهای مرتبط