• کد خبر : 12162
  • اجتماعی
  • تاریخ انتشار : 7 شهریور 1402 - 12:57 ق.ظ
  • اندازه فونت

تشدید بارش در پنج استان/ پیش‌ بینی سیلابی‌ شدن مسیل‌ ها

تشدید بارش در پنج استان/ پیش‌ بینی سیلابی‌ شدن مسیل‌ ها

سازمان هواشناسی نسبت به تشدید بارش در پنج استان و سیلابی‌شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌ها هشدار داد.

به گزارش واژه، سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی‌رنگ با اشاره به تشدید فعالیت سامانه بارشی آورده است: وقوع رگبار باران، رعدوبرق، در مناطق مستعد تگرگ، وزش باد شدید موقت گاهی همراه با خیزش گردوخاک سه‌شنبه (۷ شهریورماه) در شمال و شرق آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، غرب گیلان و شمال اردبیل و چهارشنبه (۸ شهریورماه) در گیلان، شرق اردبیل، شمال شرق آذربایجان شرقی و دامنه و ارتفاعات مازندران پیش‌بینی می‌شود.
در این شرایط جوی سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌ها، وقوع صاعقه، وزش باد شدید موقت در نواحی مستعد، خیزش گردوخاک، احتمال سقوط سنگ از ارتفاعات، خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها، تابلوهای تبلیغاتی، شکستن درختان کهنسال، اختلال در ناوگان حمل نقل هوایی، ریلی و جاده‌ای و آسیب به محصولات کشاورزی دور از انتظار نیست.
بر اساس توصیه‌های سازمان هواشناسی پرهیز از توقف و اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در سفرهای برون‌شهری، عدم فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابجایی عشایر، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها و محدودیت در فعالیت‌های کشاورزی مد نظر قرار گیرد.
به گزارش ایسنا در هشدار نارنجی ‌رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط