• کد خبر : 9040
  • اجتماعی
  • تاریخ انتشار : 15 اسفند 1400 - 1:27 ب.ظ
  • اندازه فونت
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی:

تسریع در اجرای بزرگراه اهر – مشگین‌شهر نیاز به ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار دارد

تسریع در اجرای بزرگراه اهر – مشگین‌شهر نیاز به ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار دارد

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه پروژه بزرگراه اهر – مشگین شهر ۱۳ درصد پیشرفت دارد، گفت: تسریع در اجرای این پروژه نیاز به ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار دارد.

به گزارش واژه، ابوالقاسم سلطانی، روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به این‌که عملیات اجرایی این پروژه به‌ خوبی پیش می‌رود، افزود: قرارداد اولیه وزارت راه و شهرسازی با قرارگاه خاتم الانبیا اجرای ۲۰ کیلومتر از جاده اهر – مشگین‌شهر با اعتبار ۲۸۰ میلیارد تومانی بود.

وی یادآوری کرد: در مجموع ۳۵ کیلومتر از طول مسافت این پروژه تگدر حوزه استحفاظی آذربایجان‌شرقی است.

وی اظهار داشت: پیمانکار قبلی پروژه با هشت درصد پیشرفت فیزیکی نتوانست پروژه را آنطور که باید و شاید پیش ببرد به همین جهت خلع‌ید و پروژه به قرارگاه خاتم الانبیا واگذار شد.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که پروژه باید از چندین سال گذشته عملیاتی می‌شد، گفت: پروژه بزرگراه اهر- مشگین‌شهر ابتدا از طرف استان اردبیل شروع شده بود اما در سال ۹۷ با پیگیری‌های انجام شده از سوی وزارت راه و شهرسازی قرار شد تا پروژه از طرف حوزه استحفاظی آذربایجان‌شرقی نیز اجرایی شود.

سلطانی، با اشاره به عملکرد قرارگاه خاتم الانبیا در احداث پروژه بزرگراه اهر- مشگین‌شهر در فصل زمستان ادامه داد: با مساعد شدن شرایط جوی و در صورت تامین منابع مالی در موعد مقرر این پروژه تسریع می شود.

وی یادآوری کرد: برای تسریع و تامین اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی این پروژه از بانک‌ها اقدام شده است در حالی که بانک‌ها علاقه‌ چندانی به تامین مالی پروژه‌های راه‌سازی نشان نمی‌دهند.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی با اشاره به ضرورت احداث کمربندی شرقی اهر برای اتصال مشگین‌شهر به کلیبر، گفت: این پروژه جزو پروژه‌های اولویت‌دار است و مکاتبات مختلفی در این زمینه با وزارت راه و شهرسازی انجام شده است.

سلطانی، افزود: این مکاتبات تا کنون نتیجه نداشته و در لیست پروژه‌های اولویت‌دار استان برای سفر رییس‌ جمهوری قید شده است تا در صورت حصول نتیجه و اعلام موافقت، این پروژه احداث شود.

خبرهای مرتبط