• کد خبر : 10012
  • اقتصادی
  • تاریخ انتشار : 17 بهمن 1401 - 6:27 ب.ظ
  • اندازه فونت
مدیرعامل گروه صنعتی تراکتورسازی:

تراکتورهای تولیدی در ایران استانداردهای روسیه را پاس کرد

تراکتورهای تولیدی در ایران استانداردهای روسیه را پاس کرد

مدیرعامل گروه صنعتی تراکتورسازی ایران از دریافت گواهی استاندارد کشور روسیه برای محصولات تولیدی در مجموعه تحت مدیریتش خبر داد و گفت: در ۱۰ ماهه امسال۳۷ میلیون دلار به بیش از ۲۵ کشور دنیا صادرات صورت گرفته است.

به گزارش واژه، مصطفی وحیدزاده، دوشنبه ۱۷ بهمن ماه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: اولین گروه از کارشناسان کشور روسیه متشکل از ۱۳ نفر از استان‌های سن پترزبورگ و گرس نوا، دوره های آموزشی سرویس و نگهداری تراکتورهای ایرانی را طی ۱۷ روز در گروه صنعتی تراکتورسازی ایران طی کردند.

وی افزود: این کارشناسان دوره های موتور، سیستم هیدرولیک، گیربکس، سیستم الکترونیک، کابین و … را در این مدت گذرانده‌اند و با توجه به استقبالی که از تراکتورهای ایرانی در روسیه وجود دارد و براساس برنامه‌ریزی که برای داشتن شبکه فروش و خدمات پس از فروش در بالغ بر ۸۰ استان روسیه صورت گرفته این آموزش‌ها ادامه خواهد داشت و پیش‌بینی می‌شود طی ماه‌های آینده گروه‌های دیگری از کارشناسان روسی برای حضور در این دوره‌ها به ایران و تراکتورسازی سفر خواهند کرد.

تراکتورهای تولیدی در ایران استانداردهای روسیه را پاس کرد

وی از دریافت گواهی استاندارد کشور روسیه برای محصولات تولیدی در مجموعه تحت مدیریتش خبر داد و اضافه کرد: تراکتورهای تولیدی در تراکتورسازی برای حضور در بازار روسیه باید استانداردهای این کشور را پاس می‌کردند که این امر اتفاق افتاد و با دریافت این گواهینامه در واقع حضور تراکتورهای ایرانی در منطقه اورآسیا تسهیل شد.

وحیدزاده تاکید کرد: تراکتورهای نمونه به کشور روسیه ارسال و در حال حاضر در مزارع این کشور به کار گرفته شده‌اند که پیش‌بینی می‌شود با راه‌اندازی شبکه فروش و خدمات پس از فروش شاهد افزایش حضور تراکتورهای تولیدی در تراکتورسازی در اکثر استان‌های روسیه باشیم.

به گزارش واژه، به نقل از روابط عمومی شرکت تراکتورسازی ایران، وی خاطرنشان کرد: امسال ۱۰ درصد تراکتورهای تولیدی در تراکتورسازی به صادرات اختصاص یافته و در عین حال طی ۱۰ ماهه گذشته انواع تراکتور، موتور، قطعات ریخته‌گری، قطعات یدکی و … به ارزش ۳۷ میلیون دلار به بیش از ۲۵ کشور دنیا صادرات صورت گرفته که ۲۶ میلیون دلار آن صرفاً از محل صادرات محصول اصلی یعنی تراکتور بوده و رشد ۱۲۲ درصدی ارز آوری کل گروه این مجموعه برای کشور در مقایسه با سال گذشته از ثمرات رشد اقتصادی در این مجموعه صنعتی تاثیرگذار کشور می‌باشد.

 

به پیج اینستاگرام و کانال تلگرام “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط