• کد خبر : 11692
  • اجتماعی
  • تاریخ انتشار : 22 مرداد 1402 - 12:27 ق.ظ
  • اندازه فونت

تداوم گرمی هوا تا پایان هفته در آذربایجان‌شرقی

تداوم گرمی هوا تا پایان هفته در آذربایجان‌شرقی

به گزارش واژه،  محمد امیدفر افزود: بر اساس آخرین تصاویر ماهواره ای در این بازه زمانی جوی پایدار در استان حاکم بوده و دمای هوا ثابت بوده و تغییرات دمایی قابل ملاحظه ای روی نخواهد داد. وی با بیان اینکه از روز جمعه احتمال ورود سامانه بارشی به جو استان پیش بینی می شود، اظهار […]

به گزارش واژه،  محمد امیدفر افزود: بر اساس آخرین تصاویر ماهواره ای در این بازه زمانی جوی پایدار در استان حاکم بوده و دمای هوا ثابت بوده و تغییرات دمایی قابل ملاحظه ای روی نخواهد داد.
وی با بیان اینکه از روز جمعه احتمال ورود سامانه بارشی به جو استان پیش بینی می شود، اظهار کرد: در برخی نواحی استان با توجه به شرایط فصلی و محلی به ویژه بعد از ظهر شاهد افزایش ابر خواهیم شد.
رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: کودکان و سالمندان در زمان های اوج گرما به ویژه ظهر و بعد از ظهر برای جلوگیری از گرمازدگی از حضور در فضای باز خودداری کنند.
امیدفر، ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ورزقان با دمای ۹ درجه و جلفا، شبستر و بندرشرفخانه با دمای ۲۶ درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب خنک ترین و گرمترین شهرهای استان بودند و دمای تبریز در خنک ترین زمان به ۲۴ درجه سانتی گراد رسید.
آذربایجان شرقی منطقه ای سردسیر و کوهستانی است و از لحاظ تقسیم بندی های اقلیمی جزو مناطق نیمه خشک به حساب می آید.
آب و هوای این استان به طور کلی سرد و خشک است ولی به علت تنوع توپوگرافیکی از اقلیم های متفاوتی برخوردار است.
این استان همواره تحت تاثیر باد های سرد شمالی و سیبری و بادهای مرطوب دریای سیاه و مدیترانه و اقیانوس اطلس همچنین بادهای محلی متاثر از کوهستان های سبلان در شرق، سهند در غرب و جنوب غربی، رشته کوه های قره داغ در شمال، رشته کوه های تخت سلیمان و اربط در جنوب، ارتفاعات بزقوش در جنوب شرق و قوشاداغ در شمال شرق استان قرار دارد.

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط