• کد خبر : 13569
  • اجتماعی
  • تاریخ انتشار : 30 مهر 1402 - 3:00 ب.ظ
  • اندازه فونت

بیش از ۱۷۴ میلیارد ریال کمک ایرانیان به افغانستان و فلسطین

بیش از ۱۷۴ میلیارد ریال کمک ایرانیان به افغانستان و فلسطین

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر گفت: میزان کمک‌های نقدی هموطنان ایرانی به زلزله‌زدگان افغانستان و مردم مظلوم فلسطین تا شامگاه ۲۹ مهر ماه به ۱۷۴ میلیارد و ۸۱۳ میلیون ریال رسید.

به گزارش واژه،وحید سلیمی‌ گفت: جمعیت هلال‌احمر در راستای وظایف بشردوستانه خود در امدادرسانی به آسیب‌دیدگان از زلزله ولایت هرات در افغانستان و نیز کمک به آوارگان جنگی به ویژه زنان و کودکان بی گناه غزه، از ۱۷ مهرماه اقدام به اعلام دو پویش بشردوستی و آفتاب مهربانی کرده است.

سلیمی افزود: این دو پویش با هدف جمع‌آوری کمک‌های نقدی مردم نوع دوست کشورمان به دو کشور فلسطین و افغانستان از طریق اعلام شماره حساب‌های هلال‌احمر نزد بانک های مرکزی و ملی اجرا شده است.

وی ادامه داد: از ابتدای اعلام رسمی‌پویش‌ها در تاریخ ۱۷ مهرماه تا روز جمعه ۲۸ مهرماه، یعنی طی ۱۲ روز از آغاز فراخوان‌ها، در مجموع ۱۷۴ میلیارد و ۸۱۳ میلیون و ۵۵۲ هزار و ۷۲۶ ریال از سوی مردم کشورمان به شماره حساب‌های رسمی جمعیت هلال‌احمر واریز شده است.

رئیس سازمان داوطلبان تصریح کرد: از مجموع مبالغ واریزی، ۱۳۹ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال مربوط به پویش بشردوستی و کمک به مردم مظلوم فلسطین و ۳۵ میلیارد و ۷۱۳ میلیون ریال مربوط به پویش آفتاب مهربانی و کمک به زلزله‌زدگان افغانستان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، وی با اعلام خبر پایان پویش آفتاب مهربانی، بیان کرد: با توجه به ادامه درگیری‌ها و منازعات مسلحانه بین فلسطین و رژیم صهیونیستی و جنایات این رژیم غاصب از جمله حمله به بیمارستان المعمدانی و کشتار بی رحمانه بیماران، کودکان و زنان بی دفاع غزه، پویش بشردوستی همچنان استمرار خواهد داشت.

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

 

خبرهای مرتبط