• کد خبر : 9784
  • فرهنگی
  • تاریخ انتشار : 27 شهریور 1401 - 10:14 ب.ظ
  • اندازه فونت
سرپرست اداره گردشگری شهرداری تبریز خبر داد:

برگزاری نمایشگاه کالیگرافی در محل خانه استاد شهریار

برگزاری نمایشگاه کالیگرافی در محل خانه استاد شهریار

همزمان با 27 شهریور، سالروز درگذشت استاد شهریار و روز ملی شعر و ادب فارسی نمایشگاه کالیگرافی در محل خانه استاد شهریار برگزار شد.

به گزارش واژه، محمدرضا عیوضی سرپرست اداره گردشگری شهرداری تبریز گفت: به مناسبت سالگرد فوت استاد شهریار و 27 شهریور روز ملی شعر و ادب فارسی، برنامه های متنوع فرهنگی در خانه موزه استاد شهریار تدارک دیده شده است.

وی ادامه داد: نمایشگاه کالیگرافی برپا شده متشکل از ۴۰ تابلو کالیگرافی برجسته و حاصل هنر ۸ نفر از هنرمندان تبریزی است که در تعداد زیادی از آن‌ها اشعار زیبای استاد شهریار در قالب این هنر به تصویر کشیده شده است.

وی افزود: نماشگاه سفال برپا شده در این محل استقبال خوبی داشت که امیدواریم بتوانیم در مناسبت های فرهنگی مختلف چنین فضایی را برای هنرمندان فراهم کنیم تا شاهد پویایی و حضور هنرمندان در این خانه موزه ارزشمند باشیم.

عیوضی همچنین گفت: امروز تور تخصصی ادبی هم برگزار شد که تمامی مقصد اتوبوس های گردشگری شهرداری تبریز در ارتباط با شعر و ادبیات بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: اداره گردشگری شهرداری تبریز بازدید از خانه موزه استاد شهریار را امروز و فردا از ساعت ۸ صبح تا ۱۹عصر، رایگان اعلام کرده است.

 

به پیج اینستاگرام و کانال تلگرام “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط