• کد خبر : 9417
  • سیاسی
  • تاریخ انتشار : 10 اردیبهشت 1401 - 4:05 ب.ظ
  • اندازه فونت

اولین واکنش قالیباف به حواشی سفر خانواده‌اش به ترکیه

اولین واکنش قالیباف به حواشی سفر خانواده‌اش به ترکیه

رئیس مجلس نسبت به ادعاها درباره سفر خانوده خود به ترکیه واکنش نشان داد.

به گزارش واژه، یکی از نمایندگان مجلس گفت: قالیباف پیش از اینکه جلسه مجلس آغاز شود در جمع تعدادی از نمایندگان که قبل از شروع صحن حضور داشتند، نکاتی را درباره سفر چند تن از اعضای خانواده‌اش به ترکیه مطرح کرد. محورهای این صحبت‌ها این بود:

** اول خوب است شما بدانید که وقتی بحث سفر مطرح شد من مخالف بودم و گفتم صلاح نیست ولی وقتی درنهایت تصمیم گرفتند این سفر را بروند، طبیعی بود که مادر هم باید برای مراقبت از دختر باردار همراه آن‌ها می‌رفت.

** برای خرید هم‌داستان سرایی‌ها کردند که  این‌قدر جنس زیاد خرید کردند که باعث درگیری پای کانتر فرودگاه شده  و تهمت زدند و برای تخریب هشتک سازی کردند تا احساسات مردم را جریحه‌دار کند، درحالی‌که همه این‌ها دروغ بود.

** خیلی‌ها به من گفتند  این سفر اتفاق ویژه‌ای نیست و سوءاستفاده‌ای هم از بیت‌المال صورت نگرفته است و سفری شخصی بوده است کاملاً هم عادی و بدون تشریفات  بوده و حتی از پروتکل‌ها هم استفاده‌نشده است مگر شما از موقعیت خودت استفاده کردی، مکر با پاس سیاسی رفتند، مثل همه شهروندان دیگر یک سفر عادی رفتند لذا موضع‌گیری لازم نیست ولی حرف من این بود که  همین حد هم پذیرفتنی نیست برای همین هم به آن‌ها گفتم که از مردم عذرخواهی کنید و در همان ساعات اولیه، یعنی همان سحر همان روز،  قبل از اینکه کسی بخواهد مطالبه‌ای مطرح کند،  عذرخواهی هم انجام شد. این کاری بود که کمتر کسی انجام می‌دهد.

** اما عده‌ای به دنبال پروژه‌سازی از این خطا بودند تا بتوانند اهداف سیاسی را دنبال کنند لذا تخریب‌ها را ادامه دادند.  اطلاعات آشکار و پنهان جای تردید نمی‌گذارد که این‌ یک پروژه برای تخریب سیاسی بوده است.

** واقعاً خصوصی‌ترین مسائل زندگی خانوادگی ما را که نزدیک‌ترین افراد به ما از آن خبر نداشتند را چگونه خبردار شدند. اطلاعات محرمانه چگونه در زمان اندک در اختیار آن‌ها قرار داده‌شده است. یک‌زمان گفتن دلیل سفر خرید بوده است بعد که دیدند این مسئله این‌قدر بزرگ نبود که بتواند چنان موج شود که ما را به انفعال بکشاند، گفتند دلیل سفر خرید ملک بوده و حتی برای آن جعل سند کردند.

** بالاخره مجلس در این دو سال کارهای بزرگی انجام داده است تلاش زیادی می‌کنند که عنوان مجلس انقلابی را تخریب کنند.  این تخریب‌ها هزینه ایستادن در جهت خواست مردم است. هرگاه کاری برای مردم انجام دادیم و سمت مردم ایستادیم، پروژه سازان دست‌به‌کار شدند.

** شما از ابتدا نگاه کنید از روزی که رهبری مجلس را انقلابی خواندند، در داخل و خارج شروع کردند به تخریب مجلس.  هدف این است که انقلابی بودن مجلس را تحت‌الشعاع قرار دهند. این مورد آخر هم در همان راستا است. فقط این بار وارد حریم خصوصی شدند. نشان می‌دهد که دیگر هیچ حدومرزی را قائل نخواهند بود.

** البته این روزها دستگاه‌های امنیتی اقدامات خوبی را برای روشن شدن ابعاد ماجرا انجام دادند و من هم برای حفظشان و جایگاه مجلس تا آخر مسئله را پیگیری خواهم کرد.

** نکته آخر این‌که این اولین بار نیست که من را تخریب می‌کنند، آخرین بار هم نخواهد بود. همان‌طور که این مجلس را هم از ابتدا تا امروز تخریب کردند و بازهم تخریب خواهند کرد آنچه باید برای ما مهم باشد، این است که نگذاریم این حاشیه‌ها ما را از کار برای مردم بازدارد. ما به‌عنوان مجلس انقلابی باید با حفظ روحیه جهادی و انقلابی، کار مردم را در اولویت قرار دهیم و مخصوصاً برای حل مشکلات معیشتی آن‌ها شبانه‌روز تلاش کنیم.

 

خبرگزاری فارس

خبرهای مرتبط