• کد خبر : 12991
  • اجتماعی
  • تاریخ انتشار : 8 مهر 1402 - 12:13 ق.ظ
  • اندازه فونت

افراد ناشنوا فقط می توانند گواهینامه پایه سوم دریافت کنند

افراد ناشنوا فقط می توانند گواهینامه پایه سوم دریافت کنند

رییس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ از امکان دریافت گواهینامه پایه سوم برای افراد ناشنوا خبر داد.

به گزارش واژه،سرهنگ رابعه جوانبخت رییس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ، با بیان اینکه افراد ناشنوا و کم شنوایی که متقاضی دریافت گواهینامه هستند، بر اساس داشتن شرایط خاصی می‌توانند برای دریافت گواهینامه اقدام نمایند، گفت: کد گواهیینامه افراد ناشنوا در بخش نوع گواهینامه با عدد ۱۲ که مشخصا برای این افراد است حک می‌شود و نشان دهنده رانندگی برای افراد ناشنوا خواهد بود.
وی افزود: این افراد می‌توانند ثبت نام خود را انجام داده و بعد از آنکه کمیسیون‌های پزشکی خود را طی نمودند، می‌توانند اجازه رانندگی دریافت کنند.
رییس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: فردی که ناشنوا و کم شنواست و قصد رانندگی دارد ملزم است که در قسمت شیشه عقب حتما علامت ناشنوا را نصب کند تا رانندگان دیگر که در اطراف وی در حال رانندگی هستند از ناشنوا بودن این فرد مطلع شوند.
سرهنگ جوانبخت افزود: این علامت که به رنگ آبی است و جزء علایم راهنمایی و رانندگی نیز محسوب می‌شود، در قسمت شیشه عقب خودرو نصب می‌گردد و به رانندگان دیگر می‌گوید که برای علامت دادن به راننده ناشنوا باید از زبان دیگری مانند نور و چراغ‌ها استفاده کرد و دیگر از بوق زدن استفاده نکنند.

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط