• کد خبر : 9311
  • اجتماعی
  • تاریخ انتشار : 14 فروردین 1401 - 5:44 ب.ظ
  • اندازه فونت

اطلاعیه پلیس آذربایجان شرقی به مناسبت ماه رمضان

اطلاعیه پلیس آذربایجان شرقی به مناسبت ماه رمضان

فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش واژه، در این اطلاعیه توجه عموم مردم به ویژه متصدیان واحدهای صنفی و اماکن عمومی به رعایت و اجرای موارد زیر جلب شده است:
به منظور حفظ حرمت ماه مبارک رمضان و روزه داران گرامی، از هرگونه تظاهر به روزه خواری در ملاء عام، پوشش نامتعارف و کشف حجاب در واحدهای صنفی و اماکن عمومی خودداری شود.
 در صورت صدور مجوز ویژه فعاليت برای مراكز اقامتی و پذيرايي بین راهی، پایانه های مسافربری، فرودگاه ها، ایستگاه های راه آهن و بیمارستان ها می توانند به منظور ارائه خدمات به مسافران و افرادی که دارای عذر شرعی می باشند، با رعايت موازین شرعی و حفظ شئون اسلامی، ضمن استتار مکان به گونه ای که در ملاء عام تظاهر به روزه خواری نشود، فعالیت کنند.
 فعاليت سایر اماکن پذیرایی فاقد مجوز ویژه رمضان از يك ساعت قبل از اذان مغرب(افطار) مجاز است و در صورت مشاهده هر گونه تخلف، برابر مقررات و ضوابط با متخلفان برخورد خواهد شد.
کلیه رانندگان و سرنشینان وسایل نقلیه اعم از عمومی و شخصی و مردم برای حضور در پارک ها، بوستان ها و تفرجگاه ها، موظف به رعایت حرمت ماه مبارک رمضان بوده و از هرگونه تظاهر به روزه خواری، ایجاد آلودگی صوتی و اعمال منافی شئونات اسلامی و اخلاقی اجتناب کنند.
 ضوابط و نحوه صدور مجوز ویژه رمضان برای واحدهای صنفی در ماه مبارک رمضان از طریق اتحادیه های صنفی ذیربط به اعضاء تحت پوشش ابلاغ خواهد شد.
پلیس در زمان افطار و شب های قدر که حضور و تردد مردم عزیز تراکم بیشتری دارد تلاش می کند با حضور نیروهای خود، رفت و آمد را تسهیل و امنیت را ارتقاء بخشد و البته همکاری مردم و روزه داران بسیار راهگشا خواهد بود.
 پلیس آذربایجان شرقی در این اطلاعیه با تأکید بر رعایت شئون اسلامی (پرهیز از کشف حجاب، عدم استفاده از پوشش نامتعارف، عدم اختلاط نامتعارف زن و مرد و …) در کلیه واحدهای صنفی و اماكن عمومي، از همه شهروندان گرامی تقاضا شده است در صورت مشاهده هرگونه تخلف و جرایم، مراتب را از طریق پلیس 110 و یا نزدیکترین مرکز انتظامی اطلاع دهند تا اقدام لازم صورت گیرد.

خبرهای مرتبط