• کد خبر : 5633
  • فرهنگی
  • تاریخ انتشار : 25 مهر 1400 - 2:35 ب.ظ
  • اندازه فونت

استخدام خارج از چارچوب در آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی وجود ندارد

استخدام خارج از چارچوب در آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی وجود ندارد

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی با تکذیب خبر استخدام خارج از چارچوب در نواحی و مناطق این مجموعه، گفت: استخدام‌ها از محل مجوزهای ماده ۲۸ آزمون استخدامی و کنکور انجام می‌شود.

به گزارش واژه، کیانوش عطایی روز یکشنبه در گفت وگویی با بیان اینکه استخدام خارج از چارچوب در آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی وجود ندارد، اظهار کرد: در روزهای اخیر تعدادی از رسانه های غیررسمی در فضای مجازی، خبری مبنی بر جذب نیرو در نواحی و مناطق استان منتشر کرده اند که واقعیت ندارد.

وی خاطرنشان کرد: تنها مسیر جذب و استخدام نیرو در آموزش و پرورش از طریق کنکور سراسری و مجوزهای ماده ۲۸ (آزمون استخدامی) است.

عطایی یادآور شد: در آینده نزدیک و پس از طی مراحل قانونی و از طریق آزمون، کادر مورد نیاز جذب خواهد شد.

آذربایجان شرقی حدود ۷۰۰ هزار دانش آموز دارد که در هشت هزار و ۷۷ باب مدرسه و ۳۲ هزار و ۸۱۳ کلاس تحصیل می کنند و حدود ۴۱ هزار و ۵۰۰ نفر معلم و مدیر و ۱۰ هزار کارمند ستادی به دانش آموزان خدمات می دهند.

*

وزارت آموزش و پرورش نام سازمان آموزش کشوری ایران است که مسئولیت آموزش کودکان و نوجوانان و نیز تربیت آموزگار را در این کشور بر عهده دارد. در کشور ایران این وزارتخانه از سال ۱۳۴۳ که از وزارت اطلاعات و فناوری جدا گردید مسئولیت آموزش عالی (دانشگاه‌ها) را نیز عهده‌دار بوده‌است؛ اما پس از تشکیل وزارت علوم، برای ادارهٔ امور دانشگاه‌ها و امور پژوهشی در سطوح عالی، وزارت آموزش و پرورش وظیفهٔ آموزش رایگان همهٔ افراد در مقاطع پیش دبستان، دبستان، دورهٔ اول متوسطه، دورهٔ دوم متوسطه و همچنین ادارهٔ دانشگاه فرهنگیان برای تربیت معلم و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی را بر عهده دارد. همچنین تمامی مهد کودک‌ها باید برای فعالیت خود از وزارت آموزش و پرورش مجوز بگیرند.

وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران، دارای جداسازی جنسیتی از پایین‌ترین مقطع است و آموزش آن، مفاهیم مذهبی (دین رسمی کشور) را به همراه دارد. پس از انقلاب ۱۳۵۷، آموزش در ایران به شکل کلی، «اسلامی‌سازی» شد.

خبرهای مرتبط