• کد خبر : 8663
  • سیاسی
  • تاریخ انتشار : 28 بهمن 1400 - 8:25 ق.ظ
  • اندازه فونت

استاندار اسبق آذربایجان شرقی درگذشت

استاندار اسبق آذربایجان شرقی درگذشت

اسماعیل جبارزاده، استاندار اسبق آذربایجان شرقی امروز چهارشنبه بر اثر ایست قلبی، دار فانی را وداع گفت.

به گزارش واژه، دکتر اسماعیل جبارزاده، استاندار اسبق آذربایجان شرقی (زاده ۱۳۳۹ در شهرستان خوی)، معاون سیاسی وزیر کشور در دولت دوازدهم و نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس در ادوار چهارم، پنجم، ششم و هفتم، عضو هیئت رئیسه مجلس ششم و نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس هفتم بود.

جبارزاده در دولت یازدهم به استانداری آذربایجان شرقی منصوب شد و چهار سال عهده‌دار این سمت بود.

*

اسماعیل جبارزاده استاندار اسبق آذربایجان شرقی دوره دبیرستان را در این شهر سپری و سپس وارد سپاه شد؛ و مسئول بهداری سپاه عاشورا گردید. بعد از پایان جنگ در رشته دکترای علوم آزمایشگاهی از دانشگاه تبریز فارغ‌التحصیل شد. او همچنین، عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز و رئیس مؤسسه آموزش عالی غیرانتفاعی ربع رشید تبریز می‌باشد.

جبارزاده پس از موفقیت حسن روحانی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تصویب هیئت دولت در مورخه ۹۲/۸/۸ به استانداری آذربایجان شرقی منصوب گردید و ۴ سال عهده‌دار این سمت بود.

سماعیل جبارزاده پس از آزادی ملوانان انگلیسی که توسط سپاه به دلیل تجاوز به مرزهای آبی ایران دستگیر شده بودند، نسبت به بدرقه محمود احمدی‌نژاد از آن‌ها هنگام آزادی اعتراض کرد و گفت:شأن ملت ایران بالاتر از آن است که رئیس جمهورشان ملوانان متجاوز را بدرقه کند.

وی در مجلس نیز به عدم شفاف گویی احمدی‌نژاد در مورد نام بردن از افراد مورد اتهامش انتقاد کرد و به دولت در مورد متهم کردن دیگران تذکر کتبی صادر کرد.

او در شبانگاه چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۰ در سن ۶۱ سالگی بر اثر ایست قلبی درگذشت.

خبرهای مرتبط