• کد خبر : 9879
  • سیاسی
  • تاریخ انتشار : 18 آبان 1401 - 9:14 ق.ظ
  • اندازه فونت

ادعای حمله پهپادی آمریکا به کامیون‌های حامل سوخت ایران به لبنان

ادعای حمله پهپادی آمریکا به کامیون‌های حامل سوخت ایران به لبنان

برخی منابع خبری از شنیده شدن صدای انفجار در نزدیکی مرز میان عراق و سوریه خبر داده‌اند. منابع خبری مدعی شده‌اند در این حمله کامیون‌های حامل سوخت ایران به لبنان هدف قرار گرفته‌اند.

به گزارش واژه، گزارش‌های اولیه از شنیده شدن صدای دست‌کم ۴ انفجار در نزدیکی القائم و پرواز هواپیما و بالگرد در نقطه مرزی عراق و سوریه حکایت دارند.

گفته می‌شود یک پهپاد این منطقه را هدف حمله قرار داده است و برخی از مواضع گروه‌های مقاومت هدف قرار گرفته است. منابع رسمی هنوز این گزارش‌ها را تأیید نکرده‌اند.

صابرین‌نیوز تصاویر زیر را از حمله پهپادی به نزدیکی مرز عراق و سوریه منتشر کرد. صابرین‌نیوز گفته این حملات توسط آمریکا انجام شده است.

منابع خبری مدعی شده‌اند در این حمله کامیون‌های حامل سوخت ایران به لبنان هدف قرار گرفته‌اند.

پهپادی

 

به گزارش اعتماد و به نقل از صابرین‌نیوز، برخی اخبار منتشر شده از شهادت حداقل ٢۵تن در این حمله پهپادی حکایت دارد. شهدا از نیروهای مرزبانی سوریه، مرزبانی عراق و رانندگان تریلر هستند.

یک مقام نظامی امریکایی اعلام کرد که امریکا در این حمله نقش نداشته و در حال تحقیق درباره آن است. بدین ترتیب مشخص می‌شود رژیم صهیونیستی مسئول این حمله می باشد.

دولت بایدن در سال‌های گذشته تا کنون دو بار دستور اقدام نظامی علیه گروه‌های مقاومت در منطقه غرب آسیا را صادر کرده است. او اسفندماه سال ۱۳۹۹ بدون مشورت با کنگره دستور یک عملیات نظامی در شرق سوریه علیه گروه‌های مقاومت را صادر کرده بود که با انتقادهای قانونگذاران آمریکایی مواجه شد.

بایدن سال گذشته هم دستوری برای حمله به مواضع گروههای مقاومت در مرز عراق و سوریه صادر کرد که آن اقدام هم با انتقادهای گسترده روبرو شد.

قانونگذاران کنگره از استفاده مکرر روسای جمهور آمریکا از قوانینی که به رئیس‌جمهور اجازه اقدام نظامی در برخی موارد خاص را می‌دهد ابراز نگرانی کرده‌اند و گفته‌اند انجام چنین عملیات‌هایی به معنای آن است که کنگره مرجعیت قانونی خود را برای اعلان جنگ از دست داده است.

 

به پیج اینستاگرام و کانال تلگرام “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط