• کد خبر : 13442
  • اجتماعی
  • تاریخ انتشار : 25 مهر 1402 - 1:47 ب.ظ
  • اندازه فونت

اختصاص 33 درصدی مصارف گاز آذربایجان شرقی به بخش نیروگاهی

اختصاص 33 درصدی مصارف گاز آذربایجان شرقی به بخش نیروگاهی

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی گفت: در 6 ماهه نخست سال جاری، نیروگاه های استان آذربایجان شرقی 33 درصد مصارف گاز را به خود اختصاص داده اند.

به گزارش واژه، نادر کمالی امروز در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: امسال ۱۴۹۰ میلیون مترمکعب گاز طبیعی در راستای تأمین پایدار جریان برق مصرفی به نیروگاه های استان تخصیص یافته است.

وی ادامه داد: برابر دستورالعمل های کشوری تعهد گازرسانی به نیروگاه های استان طی 8 ماه از سال است که بر اساس عملکرد سال های گذشته غالباً این شرکت فراتر از تعهدات خود در تأمین گاز نیروگاه ها اقدام کرده است.

کمالی گفت: با افزایش تعداد مشترکان گاز در کشور علی الخصوص طی چند سال اخیر و ضرورت افزایش ظرفیت های گازرسانی که موضوعی زمانبر و پر هزینه است، در فصول سرد سال به دلیل افزایش بیش از مصرف استاندارد و هدر رفت گاز طبیعی در بخش خانگی لزوماً گاز بخش های صنعتی و نیروگاهی محدود می شود که این موضوع تبعات اجتماعی و اقتصادی و زیست محیطی در پی دارد.

مدیرعامل شرکت گاز استان تصریح کرد: هم اکنون بازگرداندن مصرف به مدار مصرف بهینه و فرهنگ سازی این موضوع که گاز همیشگی نیست و نسل آینده و فرزندان ما وارثان این انرژی خواهند بود؛ مسئولانه مصرف کرد و در حفظ این نعمت الهی کوشا بود.

نصب ۷۱۶۸ انشعاب جدید

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی گفت: امسال ۷ هزار و ۱۶۸ عدد انشعاب در سطح استان نصب شده که ۴ هزار و ۶۱۲ مورد آن مربوط به نصب انشعاب روستایی است.

کمالی با اشاره به عزم دولت بر تحقق رفاه و عدالت اجتماعی علی الخصوص در مناطق محروم اظهار داشت: امسال تمامی شهرها و روستاهای با قابلیت گازرسانی در استان به مدار مصرف گاز کشور متصل خواهد شد.

وی افزود: در6 ماهه نخست سال جاری ۳۷۸ کیلومتر شبکه گازرسانی در اقطار مختلف برای بهره مندی و تأمین گاز خانوارهای استان اجرا شده است.

کمالی اظهار داشت: با توجه به آمار کل اشتراک پذیری خانوار در استان که هم اکنون به رقمی معادل یک میلیون و ۹۲۶ هزار و ۶۴۲  رسیده، اقداماتی نظیر حفظ و نگهداری تأسیسات، بازسازی و مقاوم سازی شبکه، خدمات مشترکان، امداد مکانیزه، خدمات غیرحضوری، حفظ پایداری گاز و…. نیز به فراخور نیاز این حجم از مشترک تحت پوشش افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان تصریح کرد: همواره دغدغه و اولویت این شرکت توزیع جریان گاز ایمن و پایدار در بین هم استانی های  بوده و مهم ترین انتظار در قبال تلاش کارکنان امدادی و عملیاتی شرکت که گاهاً در دمای منفی ۳۷ درجه نیز در راستای پایداری جریان گاز مصرف مردم تلاش دارند، رعایت نکات ایمنی و بهینه در مصرف گاز طبیعی است.

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط