• کد خبر : 8877
  • اجتماعی
  • تاریخ انتشار : 8 اسفند 1400 - 11:01 ق.ظ
  • اندازه فونت
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

آمار فوتی‌های روزانه کرونا در آذربایجان‌شرقی افزایشی است

آمار فوتی‌های روزانه کرونا در آذربایجان‌شرقی افزایشی است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه تعداد بستری های کرونایی در آذربایجان‌شرقی به ۷۹۰ بیمار کاهش یافته است،گفت: در مقابل تعداد فوتی‌های کرونایی استان به ۱۶بیمار در ۲۴ساعت گذشته افزابش یافته است.

به گزارش واژه، حسین حقایی تکمیل مراحل واکسیناسیون توسط مردم را حرف اول در پیشگیری از ابتلا و افزایش فوتی‌های کرونایی دانست و گفت: کاهش استفاده از ماسک نشانگر عادی انگاری مردم بوده و در واقع با جانشان بازی می کنند.

وی گفت: اکنون ۱۰ شهرستان آذربایجان شرقی شامل مراغه، شبستر، مرند، عجب شیر، سراب، هریس، جلفا، بناب، میانه و اهر در وضعیت قرمز کرونایی و پنج شهرستان تبریز، آذرشهر، اسکو، ملکان و هوراند در وضعیت نارنجی کرونایی هستند، ضمن اینکه ۶ شهرستان باقی مانده استان در وضعیت زرد قرار دارند.

وی تعداد بیماران کرونایی شناسایی شده جدید در آذربایجان شرقی را ۱۸۵ نفر، موارد بستری جدید را ۱۲۱ نفر و تعداد بیماران تحت نظر در بخش مراقبت های ویژه را  ۲۳۹ بیمار اعلام کرد و افزود: مجموع بیماران کرونایی شناسایی شده در این استان از ابتدای شیوع بیماری تاکنون ۲۵۴ هزار و ۷۰۰ نفر بوده که از این تعداد هفت هزار و ۱۲۹ نفر جان باخته اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز همچنین تعداد بیماران کرونایی ترخیص شده از بیمارستان های آذربایجان شرقی در ۲۴ ساعت گذشته را ۱۰۶ نفر اعلام کرد.

حقایی با بیان اینکه استفاده از ماسک نباید مورد بی توجهی قرار گیرد، گفت: عمده علت ابتلا به کرونا و سویه اومیکرون در آذربایجان شرقی عدم استفاده از ماسک، شرکت در تجمعات و تکمیل نکردن فرایند واکسیناسیون است و متاسفانه تاکنون تنها یک میلیون و ۳۴۳ هزار و ۸۸۹نفر شامل ۴۱درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال این استان دُز سوم واکسن را دریافت کرده اند.

وی ادامه داد: سه میلیون و ۱۰۷هزار و ۶۵۶ نفر از مردم استان دُز اول ( ۹۳درصد)، ۲ میلیون و ۸۱۹هزار و ۷۰۱ نفر دُز دوم (۸۵درصد) و ۱۶ هزار و ۵۸۴(۸۰.۹۰درصد) مادر باردار واکسن های خود را دریافت کرده اند و در مجموع هفت میلیون و ۲۷۱ هزار و ۲۴۶ دُز واکسن در آذربایجان شرقی تزریق شده است.

وی با بیان اینکه ۶ هزار و ۷۰۶ دُز واکسن در ۲۴ ساعت گذشته تزریق شده است، گفت: واکسن تزریق شده به رده سنی ۱۲ تا ۱۷ سال ۳۱۹ هزار و ۳۱۵ نفر(۹۰درصد) و در رده سنی پنج تا ۱۲ سال ۱۲۱هزار و ۱۱۲ دُز واکسن (۲۵.۴۳درصد)  می باشد.

 

خبرگزاری ایرنا

خبرهای مرتبط