• کد خبر : 7452
  • محیط زیست
  • تاریخ انتشار : 10 دی 1400 - 11:37 ق.ظ
  • اندازه فونت

آلودگی هوای تبریز وارد ششمین روز متوالی شد

آلودگی هوای تبریز وارد ششمین روز متوالی شد

مرکز پایش کیفی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی اعلام کرد هوای تبریز امروز جمعه برای گروه های حساس ناسالم است.

به گزارش واژه، مرکز پایش کیفی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی اعلام کرد هوای تبریز امروز جمعه برای گروه های حساس ناسالم است.

بر اساس اعلام این مرکز،   میانگین ۲۴ ساعت گذشته شاخص آلودگی هوای تبریز از ساعت ۹ دیروز تا ۹ امروز براساس ذرات ۲.۵ میکرون برابر ۱۴۰ است.

در وضعیتی که هوا برای گروه‌های حساس ناسالم است، توصیه می‌شود افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، زنان باردار و شیرده، سالمندان و کودکان از فعالیت طولانی و سنگین در خارج از منزل خودداری کنند.

هوای تبریز از روز یکشنبه پنجم دی ماه از وضع سالم خارج شده و امروز ششمین روز متوالی آلودگی هوای این شهر است.

در همین حال اداره کل هواشناسی استان نیز با صدور هشداری اعلام کرد: پایداری جو، افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای بزرگ و صنعتی استان به ویژه تبریز تا دوشنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت.

شاخص آلودگی از صفر تا ۵۰ هوای پاک، از ۵۰ تا ۱۰۰ سالم، از ۱۰۰ تا ۱۵۰ هوای ناسالم برای گروه‌های حساس است و از ۱۵۰ تا ۲۰۰ نیز بیانگر ناسالم بودن هوا برای تمامی گروه‌ها است و شاخص آلودگی بیش از ۲۰۰ نیز وضعیت بحرانی آلودگی هوا را نشان می‌دهد.

در حال حاضر، شاخص ایستگاه هتل مرمر ۱۵۵، میدان آذربایجان، باغشمال و میدان نماز ۱۵۲،   آبرسان ۱۱۴ و بهداشت ۷۱ است.

خبرگزاری ایرنا

خبرهای مرتبط