• کد خبر : 6818
  • فرهنگی
  • تاریخ انتشار : 10 آذر 1400 - 2:21 ب.ظ
  • اندازه فونت

آغاز طرح “کتاب سلام ” ویژه کودکان روستاهای مرزی آذربایجان شرقی

آغاز طرح “کتاب سلام ” ویژه کودکان روستاهای مرزی آذربایجان شرقی

با مشارکت کانون پرورش فکری و معاونت فرهنگی منطقه آزاد ارس طرح “کتاب سلام” با هدف تعمیق هویت ملی و باورهای دینی ویژه کودکان و نوجوانان روستاهای مرزی آذربایجان شرقی آغاز شد

به گزارش واژه، این طرح با هدف تعمیق و گسترش باورهای دینی و هویت ملی در بین کودکان و نوجوانان مناطق روستایی و عشایری مرزی استان با همکاری کانون و معاونت فرهنگی منطقه آزاد ارس اجرا می‌شود.
ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، تقویت شور و نشاط اجتماعی با اجرای فعالیت‌های فرهنگی نظیر نمایش خلاق، قصه گویی، کارگاه‌های شعر و داستان و نیز استقرار کتابخانه‌های کلاسی‌ و بهره‌مندی کودکان و نوجوانان این مناطق از جدیدترین کتاب‌های کانون پرورش فکری از مهمترین اهداف این طرح هستند.
گفتنی است در نخستین مرحله از اجرای این طرح، جمعی از مسئولان و مدیران منطقه آزاد و شهرستان خداآفرین و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در مدرسه شهید علامه امینی واقع در روستای زنبلان و مدرسه شهید افسونی در شهر جانانلو و در جمع دانش‌آموزان این مدارس حضور یافتند.
امیری‌راد فرماندار خداآفرین، علی بینش مدیرکل کانون و داداش‌زاده معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد ارس در این برنامه ضمن دیدار و گفتگو با دانش آموزان و افتتاح کتابخانه‌های کلاسی، پای اجرای فعالیت‌های فرهنگی کودکان این مدارس که توسط مربیان کانون و با مشارکت دانش آموزان این کلاس‌ها اجرا شد نشستند.
طرح “کتاب سلام” در قالب یک فعالیت فرآیند محور به صورت مستمر و با حضور در مناطق مدارس روستایی و عشایری مناطق آزاد ارس برگزار و اسفندماه سال جاری مهرواره‌ای به همین مناسبت برگزار خواهد شد.

خبرهای مرتبط