• کد خبر : 11905
  • اجتماعی
  • تاریخ انتشار : 30 مرداد 1402 - 12:05 ق.ظ
  • اندازه فونت

آذربایجان در حال آماده شدن به انجام کشت فراسرزمینی در گینه

آذربایجان در حال آماده شدن به انجام کشت فراسرزمینی در گینه

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی به موضوع کشت فراسرزمینی اشاره و بیان کرد: با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان، در صورت وجود شرایط لازم، این استان آمادگی دارد با همکاری تولیدکنندگان، کشت فرا سرزمینی در کشور گینه را عملیاتی کند.

به گزارش واژه، به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاوری استان، محمد کلامی در دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران در گینه، اظهار کرد: آذربایجان‌شرقی آمادگی دارد جهت افزایش مراودات اقتصادی با کشور گینه با یک تیم اقتصادی به محوریت اتاق بازرگانی در این کشور حضور یابد.

وی بازارهای خارجی را فرصتی مهم برشمرد و گفت: شناخت بازارهای آفریقا برای حضور بازرگانان و تولیدکنندگان ایرانی فرصت خوبی است که امید است با همکاری سفارت ایران در گینه اجرایی شود.

کلامی، به موضوع کشت فرا سرزمینی اشاره کرد و افزود: با توجه به ظرفیت‌های موجود در آذربایجان‌شرقی، در صورت وجود شرایط لازم این استان آمادگی دارد با همکاری تولید کنندگان، کشت فرا سرزمینی در کشور گینه را عملیاتی کند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در گینه نیز بیان کرد: شناخت بازارهای آفریقا و گینه و معرفی کالاهای ایرانی موضوعی است که در دستور کار سفارت قرار دارد.

جمشید پرویزی، متذکر شد: آفریقا این آمادگی را دارد تا نیروهای کار خود را جهت دریافت خدمات آموزشی به ویژه در حوزه تعمیرات خودرو و ماشین‌آلات به ایران ارسال کند.

وی بر روابط بین ملت‌ها تاکید و گفت: روابط بین ملت‌ها به قدری مهم و تاثیرگذار است که هر سیاست‌مداری در مقابل آن زانو می‌زند، به عنوان نمونه جریان زیارت اربعین که با حذف روادید و آسان کردن این سفر انجام می‌شود، ملت‌های دو کشور را به همدیگر پیوند زده است.

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط