• کد خبر : 11137
  • فرهنگی
  • تاریخ انتشار : 31 تیر 1402 - 5:00 ب.ظ
  • اندازه فونت

آخرین مهلت ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی‌ اعلام شد

آخرین مهلت ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی‌ اعلام شد

مدیرکل دفتر آموزش پیش دبستانی و دبستانی وزارت آموزش و پرورش گفت: امروز ، آخرین روز ثبت نام دانش آموزان پایه اول ابتدایی است.

به گزارش واژه، محمد محمدی در خصوص آخرین وضعیت ثبت‌نام دانش‌آموزان کلاس اول ابتدایی گفت: «ثبت‌نام دانش‌آموزان کلاس اول ابتدایی در مدارس عادی دولتی تا پایان تیرماه صورت می‌پذیرد و بعد از آن به صورت موردی اگر ثبت‌نام در برخی مناطق انجام نشده باشد، اجازه دارند که ثبت‌نام کنند، اما مهلت ثبت‌نام فعلی تا 31 تیر است.

وی در خصوص آمار دانش‌آموزان کلاس اول ابتدایی گفت: «تعداد دانش‌آموزان کلاس اول ابتدایی پارسال با احتساب دانش‌آموزانی که تکرار پایه کردند، یک میلیون و ۷۵۴ هزار نفر بود که پیش‌بینی می‌شود امسال بین ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر به این تعداد اضافه شود.

محمدی در پاسخ به اینکه آیا دانش‌آموزان مقطع ابتدایی، مردود هم می‌شوند، تصریح کرد: بله ؛ متاسفانه یکی از اشتباهاتی که در جامعه وجود دارد همین است که فکر می‌کنند مقطع ابتدایی، مردودی ندارد در حالی که اینطور نیست.

مدیرکل دفتر آموزش پیش‌دبستانی و دبستانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه تعداد مردودی کلاس اول ابتدایی در سال تحصیلی گذشته عدد قابل توجهی بود، گفت: «در سال تحصیلی ۱۴۰۲- ۱۴۰۱ حدود ۵ درصد مردودی در پایه اول ابتدایی داشتیم.

محمدی گفت: برنامه‌ای با همکاری مشترک سازمان آموزش و پرورش استثنایی برای دانش‌آموزان کلاس اولی که اختلال یادگیری دارند، انجام می‌دهیم و معلمان را نیز آموزش می‌دهیم تا حجم مردودی‌ها کاهش پیدا کند.

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط