• کد خبر : 5841
  • اجتماعی
  • تاریخ انتشار : 4 آبان 1400 - 4:01 ب.ظ
  • اندازه فونت

آخرین خبرها از علت اختلال در سامانه سوخت/ پای «حمله سایبری» در میان است

آخرین خبرها از علت اختلال در سامانه سوخت/ پای «حمله سایبری» در میان است

از ساعت 11 صبح امروز بر اثر حمله سایبری به علت اختلال در سامانه هوشمند سوخت، توزیع بنزین در جایگاه‌های سوخت سراسر کشور قطع شده است.

به گزارش واژه، پیامی که روی دستگاه‌های سوخت نوشته شده است: سیستم دستکاری شده

مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی: هنوز حمله سایبری را تایید نمی کنم

مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: برخی از جایگاه های سوخت ما نیز این نحوه سوختگیری را به صورت آفلاین کرده اند تا سوختگیری انجام شود. سالاری افزود: هنوز حمله سایبری را تایید نمی کنم و در حال بررسی آن هستیم که این مشکل نرم افزاری یا حمله سایبری است.

قول استاندار تهران برای حل سریع مشکل سامانه سوخت

استاندار تهران گفت: مشکل نرم افزاری در سامانه هوشمند سوخت به وجود آمده که در اسرع وقت حل می شود.
وی ادامه داد: هر چند فروش بنزین با کارت سوخت دچار مشکل نرم افزاری شده؛ اما اکنون فروش بنزین آزاد به صورت نقدی در جایگاه های سوخت انجام می شود. استاندار تهران تاکید کرد: مردم نگرانی نداشته باشند؛ چرا که مشکل به سرعت حل می شود.

نور نیوز نوشت: حمله سایبری به سامانه سوخت‌گیری در پمپ بنزین‌ها

اختلال ایجاد شده در سامانه سوخت‌گیری در پمپ بنزین‌ها که از ساعاتی قبل موجب بروز مشکل در روند سوخت‌گیری خودروها شده ناشی از حمله سایبری بوده است.

کارشناسان فنی در حال رفع مشکل ایجاد شده هستند و به زودی روند سوخت‌گیری در پمپ بنزین‌ها به حالت عادی برخواهد گشت.

۴۰ درصد از جایگاه‌های سوخت به مدار بازگشتند

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اعلام کرد: اکنون ۴۰ درصد از جایگاه‌های سوخت سراسر کشور به صورت دستی به مدار فعالیت بازگشته‌اند.

وزیر کشور: بنزین گران نمی شود

وزیر کشور در واکنش به قطعی سامانه سوخت گفت: هیچ برنامه ای برای گرانی بنزین وجود ندارد و اختلال در ارائه خدمات در برخی از پمپ‌های بنزین به زودی رفع می شود.

احمد وحیدی اظهار کرد: اختلال در ارائه خدمات در برخی از پمپ‌های بنزین ناشی از یک اشکال فنی و سامانه ای است و به زودی رفع می شود.

عدم کمبود در ذخایر سوخت کشور

طبق اطلاعیه شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی پیرامون تامین بنزین و نفت گاز در جایگاه‌ها مشکلی وجود ندارد و فرآورده به میزان کافی در انبارهای نفت و جایگاه‌ها وجود دارد و هیچگونه نگرانی در این خصوص متصور نیست. ضمنا شایعات مربوط به افزایش قیمت سوخت نیز قویا تکذیب می‌شود.

اعزام کارشناسان به جایگاه‌ها برای تغییر دستی سامانه هوشمند سوخت

کارشناسان شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران برای تغییر در نحوه سوخت‌گیری در جایگاه‌ها در سراسر کشور اعزام شده‌اند تا سامانه هوشمند سوخت به صورت دستی از مدار خارج شود.

علت توقف توزیع بنزین

سخنگوی صنف جایگاه داران سوخت کشور گفت :از ساعت 11 صبح امروز اختلال نرم افزاری در سامانه کارت سوخت اتفاق افتاده است.

دلیل اصلی مشکل نرم افزاری هست اما دستگاه ها و کارتخوان های نصب شده بر روی نازل ها کاملا مستهلک هستند. هم موضوع بروزرسانی و نرم افزاری در حال پیگیری هست.

فارس مدعی شد: احتمال حمله سایبری به پمپ بنزین‌ها 

فارس نوشت: از ساعاتی قبل اختلال در سیستم پمپ‌بنزین‌ها موجب سرگردانی مردم شد. این موضوع همزمان با تدارک گسترده رسانه‌های ضدانقلاب درمورد حوادث آبان ۹۸ احتمال حمله سایبری را تقویت می‌کند؛ اگرچه هنوز مسئولان مربوطه در این باره اظهارنظری نکرده‌اند.

آخرین خبر

خبرهای مرتبط