• کد خبر : 14449
  • اجتماعی
  • تاریخ انتشار : 5 آذر 1402 - 2:27 ب.ظ
  • اندازه فونت

تردد خودروها در راه‌های آذربایجان‌شرقی سه درصد افزایش یافت

تردد خودروها در راه‌های آذربایجان‌شرقی سه درصد افزایش یافت

رییس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: امسال تعداد تردد خودروها در راه‌های استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه درصد افزایش یافته است.

به گزارش واژه، در هشت ماه امسال حدود ۲۶۰ میلیون تردد خودرویی در راه های ارتباطی آذربایجان شرقی ثبت شده که ۱۳ درصد از کل تردد انجام شده مربوط به وسایل نقلیه سنگین و ۸۷ درصد مربوط به وسایل نقلیه سبک است.

در این بازه زمانی مسیر تبریز – ایلخچی با ۱۴ میلیون و ۶۸۲ هزار و ۹۹۱ تردد، پرترددترین مسیر آذربایجان شرقی را به خود اختصاص داده، کنارگذر جنوبی شهید کسایی (باسمنج به تبریز) و بالعکس و مسیر تبریز به صوفیان و بالعکس در رتبه های بعدی بیشترین میزان تردد در استان قرار گرفته است.

رییس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: در این بازه زمانی ۳۰ میلیون و ۲۰۸ هزار و ۸۲۹ دستگاه خودرو سنگین و سبک از استان های مختلف به استان وارد یا به سایر استان ها خارج شده اند.

با بیان اینکه تعداد وسیله نقلیه ورودی به استان ۱۴ میلیون و ۸۵۲ هزار و ۱۱۷ و تعداد وسیله نقلیه خروجی از آن نیز ۱۵ میلیون و ۳۵۶ هزار و ۷۱۲ دستگاه بود. در این مدت تعداد وسیله نقلیه ورودی به استان پنج درصد و تعداد وسیله نقلیه خروجی نیز هفت درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

آذربایجان‌شرقی دارای ۲۳۵ کیلومتر آزادراه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.

به پیج اینستاگرام ، کانال تلگرام  و ایتا “واژه” بپیوندید.

خبرهای مرتبط