• کد خبر : 15697
  • محیط زیست
  • تاریخ انتشار : 19 تیر 1403 - 10:07 ب.ظ
  • اندازه فونت

حمله‌ی وحشیانه سگ‌های بلاصاحب به پیرزن تبریزی

حمله‌ی وحشیانه سگ‌های بلاصاحب به پیرزن تبریزی

طی‌روزهای اخیر حمله‌ی وحشیانه‌ی سگ‌های بلاصاحب جراحات شدیدی بر پیرزن ۸۲ ساله‌ی تبریز، ساکن کوی بهشتی خیابان عباسی وارد کرده است.

به گزارش واژه، جمعیت سگ‌های بلاصاحب در تبریز روزبه‌روز بیشتر می‌شود و اقداماتی که دستگاهای متولی در خصوص ساماندهی و مدیریت سگ‌ها انجام می‌دهند، جوابگو نیست.

در هر کوچه و خیابان شهر شاهد عبور گله‌ای سگ‌ها هستیم و بعضاً شرایطی دارند که هرلحظه ممکن است به عابران حمله کنند.

متأسفانه اینبار نیز سگ بلاصاحب به یک زن سالخورده در منطقه‌ی کوی بهشتی خیابان عباسی، تبریز حمله‌ور شده و او را از ناحیه‌ی گردن و دست به‌شدت مجروح می‌کنند.

این زن ۸۲ سال سن داشته و در اثر شدت جراحاتی که از حمله سگ‌ها به وی شده تاکنون دوبار زیر تیغ جراحی رفته است.

طی ماه‌های گذشتە، برای چندمین بار است کە سگ‌های بلاصاحب بە شهروندان حملە کردە و آن‌ها را زخمی کردەاند.

چندی پیش سگ‌های بلا صاحب و ولگرد در تبریز به یک دختر بچه ۵ ساله حمله کرده و او را از ناحیه صورت زخمی کردند، قبل از این نیز سگی بی‌صاحب از ناحیه گلو به کودک ٨ ساله در باسمنج تبریز حمله کرد و باعث مرگ وی شده است.

ساماندهی سگ‌های بلاصاحب در تبریز از مطالبات مهم شهروندان است کە چند سالی‌ست دامان شهر را گرفتە و هر روز ابعاد این معضل بزرگتر می‌شود.

متاسفانه حامیان حیوانات و NGO ها نه تنها به صورت کار کارشناسی و مدیریت اصولی در کنار دستگاهای متولی کمک حال این حیوانات نبودند و اغلب با برخورد احساسی در این خصوص اجرای طرح ساماندهی سگ‌های بلاصاحب توسط شهرداری تبریز را کند کرده است و حال کنترل و ساماندهی سگ‌های بلاصاحب از دست شهرداری خارج شده و در این زمینه دست تنها مانده است و هیچ یک از دستگاهای متولی اعم از سازمان محیط زیست، اداره کل دامپزشکی، بهداشت استان، فرمانداری، استانداری و غیره در این زمینه تعهدی قبول نکرده و از شهرداری حمایت نمی‌کنند.

خبرهای مرتبط