• کد خبر : 5734
  • ورزشی
  • تاریخ انتشار : 30 مهر 1400 - 12:21 ق.ظ
  • اندازه فونت

جام‌ جهانی طارمی!

جام‌ جهانی طارمی!

مهدی طارمی با ارائه توانایی‌هایش می‌تواند تبدیل به یکی از ستاره‌های غافلگیرکننده جام‌ جهانی شود و بهترین سناریوی ممکن را برای سال‌های پایانی فوتبالش بنویسد. منتظر خواهیم ماند تا طارمی ۳۰ ساله را در اوج پختگی، در بهترین فرم ممکن در جام‌ جهانی ببینیم. اصل داستانی که طارمی باید بنویسد، همان جاست.

به گزارش واژه، «عجیب‌ترین دوره مسابقات انتخابی جام‌ جهانی همچنان به شکلی فشرده در سراسر جهان ادامه دارد. این وضعیت نامتعارف به خاطر پاندمی کرونا و تعویق چندباره مسابقات به وجود آمده و تقویم فیفا را به‌شدت تحت تاثیر قرار داده است. به عنوان مثال در آمریکای جنوبی تیم‌های درگیر در مسابقات در فیفادی اخیر سه بازی برگزار کردند که اتفاق نادری بود. شرایط در آسیا هم به همین شکل است و تیم‌ها بدون اردوی تدارکاتی و مسابقات دوستانه، صرفا در دیدارهای رسمی به میدان می‌روند.

تیم ملی ایران هم چهار بازی انجام داده و با سه برد و یک مساوی شرایط خوبی دارد. امروز امیدواری بسیار زیادی شکل گرفته برای این که تیم ملی به مرحله نهایی مسابقات برسد و سال ۲۰۲۲ در قطر حاضر باشد. این دوره از رقابت‌های جام‌ جهانی به خاطر شرایط جوی قطر استثنائا در فصل پاییز برگزار خواهد شد. بازی‌ها از ۳۰ آبان سال آینده آغاز خواهد شد و ۲۷ آذر پایان می‌یابد. تیم ملی دو بازی بعدی‌اش در مرحله مقدماتی را آبان‌ماه برگزار می‌کند. ما در این ماه به مصاف لبنان و سوریه می‌رویم و با توجه به شرایطی که جدول مسابقات پیدا کرده، در صورت برتری برابر لبنان و افزایش فاصله با تیم سوم جدول، در پایان دور رفت شانس بسیار بالایی برای صعود خواهیم داشت.

حضور در جام‌ جهانی و قرارگرفتن در کنار بزرگان فوتبال دنیا همیشه جذاب و دل‌انگیز است اما در دوره جاری این شعف و اشتیاق دوچندان خواهد بود. ریشه این مساله هم به در کار بودن یک نسل خوب از فوتبالیست‌های ایرانی در تیم ملی کنونی برمی‌گردد. ما در این تیم بازیکنانی با پتانسیل بالا داریم که در صورت درخشش در ویترین جام‌ جهانی، شانس بالایی برای جهش در دوران فوتبال‌شان خواهند داشت. سردار آزمون ستاره بین‌المللی ما در خط حمله است که شایستگی‌های زیادی دارد و درخشش در جام‌ جهانی می‌تواند مسیرش را برای رسیدن به موقعیت‌های بزرگ‌تر هموار کند. بازیکنانی مثل سعید عزت‌اللهی، احمد نوراللهی، علی قلی‌زاده، امید نورافکن، مهدی قائدی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، مهدی ترابی و … هم بسته به این که چقدر شانس بازی پیدا کنند، توانایی آن را دارند که با نمایش خوب در قطر برای خودشان مشتری پیدا کنند. با این همه اما داستان مهدی طارمی با همه اینها فرق دارد.

ستاره بوشهری خط حمله تیم ملی در حال حاضر به سطح فنی خاصی رسیده که شاید در فوتبال ایران ممتاز باشد. ما پیش از این بزرگانی مثل علی دایی، علی کریمی و مهدی مهدوی‌کیا را داشته‌ایم که اینها در رده ملی و فوتبال باشگاهی اروپا اتفاقات قابل اعتنایی رقم زده‌اند. حالا اما طارمی در مسیر همین اساطیر گام برمی‌دارد و شاید هیچ چیز عجیبی نباشد اگر در جهاتی، از آنها جلو بزند. مهدی در حال حاضر سومین فصل حضورش در فوتبال اروپا را پشت سر می‌گذارد. ستاره ایرانی در بازی سه‌شنبه‌شب لیگ قهرمانان اروپا برابر میلان هم تک گل برتری تیمش را ساخت. او عملکردی کاملا موفقیت‌آمیز در ریوآوه و پورتو داشته و به موازات این توفیق، در تیم ملی هم چشم‌ها را خیره کرده است. طارمی از خوب‌های تیم ملی در هر دو مرحله اخیر انتخابی جام‌ جهانی بوده و کاملا روشن است که در صورت راهیابی تیم ملی به مسابقات قطر، آنجا هم حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت. جام‌ جهانی محل تجمع نخبگان فوتبال دنیاست و اهل فن، به‌شدت تمام جزئیات را درباره این تورنمنت رصد می‌کنند. اینجاست که مهدی طارمی با ارائه توانایی‌هایش می‌تواند تبدیل به یکی از ستاره‌های غافلگیرکننده جام‌ جهانی شود و بهترین سناریوی ممکن را برای سال‌های پایانی فوتبالش بنویسد. منتظر خواهیم ماند تا طارمی ۳۰ ساله را در اوج پختگی، در بهترین فرم ممکن در جام‌ جهانی ببینیم. اصل داستانی که طارمی باید بنویسد، همان جاست.»

روزنامه دنیای اقتصاد 

خبرهای مرتبط